Studenti na Filipínách přišli s nápadem na nové „biocihly“

Zdroj fotografie: Pixabay

Psí exkrementy nemusí mířit hned do koše, naopak mohou mít další praktické využití. To předvedli studenti střední školy na Filipínách, kteří přišli s nápadem, jak ze psích výkalů vyrobit cihly.

Skupina středoškolských studentů z okrsku Payatas severozápadně od metropole Manila smíchala na vzduchu usušené psí exkrementy s cementovým práškem v poměru jedna ku jedné. Vzniklou hmotu vytvarovali do malých kvádrů a ty nazvali „biocihlami“. Žáci uvedli, že cílem projektu je zbavit města znečištěných chodníků a ideálně také snížit výdaje na stavební materiál. „Naše ulice by to skutečně mohlo vyčistit,“ reagoval jeden z učitelů tamní školy, který byl u projektu přítomen. Údajně vyjádřil naději, že by se nápadu chopila místní vláda nebo soukromé společnosti, ty by podle jeho slov mohly výrobu vylepšit.

Studenti, kteří s nápadem na biocihly z exkrementů přišli, zastávají názor, že je jejich produkt vhodný pro dláždění chodníků či zhotovení menších staveb, třeba zídek. Jedním z problémů může být, že materiál lehce zapáchá. Zápach ale podle školáků po nějaké době zmizí.

Zdroj: ctidoma.cz

Autor článku

Gabriela Brázdová