Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Stop plastovým taškám! Tanzanie zakázala jejich používání, výrobu i dovoz

Zdroj fotografie: Pixabay

Problematika nadprodukce jednorázových plastů hýbe celým světem. K zemím, které se snaží o její regulaci, se nyní připojila i Tanzanie.

V Tanzanii vzešel počátkem června v platnost nový zákon zakazující dovoz, výrobu i prodej plastových tašek. Tanzanie se tak stala 34. africkou zemí, v níž je používání plastových tašek omezeno zákonem. Cílem opatření je předejít dalšímu znečišťování životního prostředí.

Tresty za nedodržení tohoto zákona jsou velmi přísné – výrobcům či dovozcům plastových tašek hrozí pokuta a až dvouleté vězení. Týdenní pobyt za mřížemi si mohou vysloužit i jejich držitelé. Před vstupem do země se igelitek musí zbavit také turisté, upozorňují je na to názorné letáky připravené tanzanskými úřady.

Zdroj: Ekolist

Související články

Zaručeně zlepší den

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…