Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Státním zaměstnancům se zvednou platy. Zdravotníci, policisté a hasiči si polepší o 5 %

Od listopadu 2014 se zvednou platy státních zaměstnanců o 3,5 procenta. Zdravotníci si od nového roku polepší dokonce o 5 procent. Dojde také k návratu takzvaných plovoucích tarifů, v rámci nichž může zaměstnavatel libovolně určit platový stupeň v dané platové třídě.

Zdravotníky čeká příjemná změna a to už od ledna 2015. Nové platové tabulky počítají se zvýšením o 5 %. Měnit platy zdravotníků je kvůli úhradové vyhlášce možné pouze k 1. lednu. Ostatní státní zaměstnanci dostanou přidáno od listopadu 2014 o 3,5 %, což odpovídá průměrnému měsíčnímu zvýšení o 650 Kč.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček navíc přislíbil, že ve spolupráci s hejtmany vyzve ředitele nemocnic, aby na konci roku 2014 vyplatili svým zaměstnancům mimořádné odměny. Ty by měly kompenzovat dvouměsíční ztrátu zdravotníků ve výši 3,5 % oproti ostatním státním zaměstnancům.

Pětiprocentní zvýšení platu čeká od ledna také policisty, hasiče a další členy ozbrojených složek. Zaměstnanci v oblasti kultury se pak mohou těšit na 4% navýšení.

Málo kvalifikované pracovní síly, u kterých kvalita výkonu práce není ovlivnitelná praxí, a lidé, jejichž výkonnost s počtem let praxe neroste (baletky, vrcholoví sportovci atd.) pak jistě potěší návrat tzv. plovoucích tarifů. Zaměstnavatel tak opět získá volnou ruku při určování platového stupně v rámci dané platové třídy, tedy bez ohledu na délku praxe.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/zdravotnikum-poroste-plat-od-ledna-polepsi-si-o-5-procent/r~5ee09fa2543f11e4b4ab002590604f2e/

Související články

Byznys

Co pozitivního přináší rok 2015?

Byznys

Státní zaměstnanci si přilepší o 3,5%. Čeká zlepšení i hasiče a policisty?

Z domova

Učitelé si od listopadu finančně polepší

Byznys

V Česku rostou platy a počty zaměstnanců, zvýšila se i průmyslová výroba

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost