Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Startuje projekt Daruj příběh. Vyléčení rakovinou v něm poskytují oporu a naději nemocným

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Zuzana Wimmerová

Jaká může být větší podpora pro pacienty a jejich rodiny na dětské onkologii než příběhy těch, kteří dokázali tuto nemoc překonat a dodávají víru v uzdravení? Právě o předání takovéto zprávy se snaží projekt Daruj příběh i ty.

Spolek mladých lidí vyléčených z onkologické diagnózy nedávno rozjel nový projekt Daruj příběh i ty, který startuje na Klinice dětské onkologie v FN Brno. Cílem projektu je přinést naději a povzbuzení pro ty, kteří stále s onkologickou léčbou bojují. Zároveň si klade za cíl propojení světa léčených a vyléčených lidí k vzájemné podpoře.

Spolek Společně k úsměvu, jež za projektem stojí, vybízí a sbírá příběhy vyléčených mladých lidí, které šíří prostřednictvím webových stránek, sociálních sítí i na odděleních Kliniky dětské onkologie FN Brno. Do budoucna je projekt zaměřen také na blízké – rodiče, sourozence či kamarády léčených pacientů, kteří se v rámci onkologické léčby také dostávají do nové a náročné situace.

Související články

Zaručeně zlepší den

Největší kosmický festival v tuzemsku Czech Space Week je zpět. Odstartuje 28. listopadu a přinese opět řadu novinek

Jak podpořit mikrobiom bez probiotik? Pomohou rajčata

Za tajné sundání kondomu doživotí. Které státy aplikují tvrdé tresty?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…