Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Start-upy získaly na své financování skoro 130 miliard dolarů

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Rozjet podnikání? To je výzva, před kterou v současné době stojí mnoho lidí. Uspět na globálním trhu však mohou jen ti nejvytrvalejší, nejoriginálnější a ti, kteří dokážou získat peníze od investorů pro své podnikání.

Start-upy získaly v minulém roce pro své financování 128,5 miliard dolarů, tedy přes tři tisíce miliard v českých korunách. Oproti roku 2014 je to podle analytických zpráv společností KPMG a CB Insights 44 procentní nárůst objemu investovaného rizikového kapitálu a oproti roku 2013 je tento nárůst 156 procentní.

Daří se především start-upům evropských, v těsném závěsu za nimi jsou start-upy asijské a severoamerické. Velký podíl mají na tom mladé společnosti z Velké Británie, které získaly přes 1,3 miliardy dolarů. Asijské start-upy získaly souhrnně 40 miliard dolarů.

Start-upy se objevují napříč všemi obory, nejčastěji jimi však bývají internetové či technologické firmy. Jejich základní charakteristikou jsou nízké počáteční náklady, vyšší podnikatelské riziko a vyšší potenciální návratnost investic. Jsou flexibilní a mohou se rychle rozvíjet a růst.

Mezi úspěšné české start-upy patří společnost Cleevio zabývající se mobilními a webovými aplikacemi, STRV zabývající se mobilními aplikacemi nebo Skypicker vyhledávající letenky nízkonákladových společností.

Zdroj: E15

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.