Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Start-upová firma zvládla proměnit 100 tun nerecyklovatelného plastu na stavební bloky

Ilustrační foto: Pixabay

Ne každý plast je recyklovatelný. Toho se rozhodila v Los Angeles využít nová startupová firma ByFusion, která tento druh odpadu přetváří ve stavební bloky podobné těm, které můžeme znát z populární hry Minecraft.

Od založení firmy se podařilo využít přes 103 tun nerecyklovatelných plastů, které byly prostřednictvím patentovaných strojů ByFusion rozdrceny a spojeny ve velmi odolné bloky. Nazývají se ByBlocks a mohou být využity k různým stavebním projektům, například k výstavbě autobusových zastávek, plotů nebo opěrných a obvodových zdí.

Plnohodnotný provoz firmy zvládne ročně zpracovat 450 tun plastů do bloků, zakladatelé navíc plánují uvést do provozu dalších 12 výrobních strojů. Využili možnosti navázat spolupráci s dalšími firmami po celé zemi, která má vést k co největšímu využití blokátorů lidmi, kteří mají o tuto novou technologii zájem.

Velkou výhodou strojů je, že přeměňují jakýkoliv druh plastu, například i rybářské sítě. Neporadí si jen s polystyrenem. Stavební blok je tvořen čistě plasty, nepoužívají se žádná lepidla či jiné spojovací materiály.

Výrobní stroje jsou vyráběny a dodávány ve dvou různých velikostech. Jedna je určená pro průmysl a druhá pro běžné používání.

Zdroj: Good News Network

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak se vypořádat s depresí? Pomůže český film

Lidé dokážou slyšet jako netopýr. Jak si lze osvojit echolokaci?

Česká kvalitní zelenina a ovoce přímo z pole: samosběry lákají nízkou cenou

Naděje pro pacienty s rakovinou. Nový lék zaznamenal stoprocentní úspěšnost

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…