Stařence nosí během karantény jídlo a noviny psí kurýr

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Pexels

Jednasedmdesátiletá Renee Hellman z Colorada je vzhledem k aktuální situaci umocněné chronickým onemocněním už přes měsíc v karanténě. Protože ale žije sama, nemá jí kdo pomoct s nákupy nebo vařením. To ale nenechala její sousedka jen tak.

Karen Eveleth přemýšlela, jak ženě od vedle ve stávající situaci pomoct. Ve snaze o maximální opatrnost se nechtěla do předávky nákupu pouštět osobně, aby svou starší sousedku potenciálně neohrozila. A tak vymyslela jinou, zábavnější cestu – vycvičila pro tento úkol svého zlatého retrívra Sundance. A tak začal pes seniorce nejen donášet jídlo a nákupy, ale i vyzvedávat dopisy z poštovní schránky.

Aby nezůstala pozadu, činí se i sama panička. Sousedce nejenom nakupuje, ale i pravidelně připravuje teplá jídla. S distribucí už pak pomáhá Sundance a zpátky domů se vrací jen s prázdnými nádobami. Krátká psí návštěva seniorce podle vlastních slov zpříjemňuje každý den a svého poslíčka označuje za skromného hrdinu.

Zdroj: goodnewsnetwork

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.