Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Spisovatelé lidem zpříjemní cestování vlakem

Tvůrci projektu navázali na loňský úspěšný ročník a festival o několik dní prodloužili. Zdroj: archiv Čtení ve vlaku

Od pondělí 14. září lidem v pražských příměstských vlacích opět zpříjemní cestu dvacet českých spisovatelů svým autorským čtením. Festival autorského Čtení ve vlaku potrvá od pondělí do pátku a kromě setkání s předními českými spisovateli nabídne i autogramiádu umělců nebo literární jarmark.

Na letošním festivalu Čtení ve vlaku vystoupí dvě desítky spisovatelů, mezi nimiž nebude chybět ani Michal Viewegh, Jáchym Topol, Martin Reiner či Radka Třeštíková. Pokud chcete některého z českých autorů vidět a slyšet naživo, stačí si vyhledat jízdní řád, nastoupit a usadit se v horním patře vlaku CityElefant. Čekat tam na vás bude i autorka známého románu Hrdý Budžes Irena Dousková nebo publicistka Halina Pawlowská se svými Banánovými rybičkami.

Tvůrci projektu navázali na loňský úspěšný ročník a festival o několik dní prodloužili. „I letos jsme oslovili české spisovatele, slavné, ale i ty, kteří se slavnými teprve stanou, aby vám zpříjemnili cestu k sebenudnějšímu cíli svým vypravěčským, básnickým nebo humoristickým uměním. Pro autorské čtení budou jako minulý rok vyhrazeny prostřední oddíly ve vlacích typu CityElefant. Vybrané spoje i oddíly budou výrazně označené, aby naši spisovatelé nerušili cestující, kteří dávají přednost tiché četbě,“ uvedli tvůrci projektu na svých stránkách.

Ti, kdo si budou chtít od spisovatelů nechat podepsat knihu nebo si přijít pro autogram, můžou zavítat ve čtvrtek 17. září do historické budovy hlavního nádraží. Tam se uskuteční i a literární jarmark.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…