Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální portál informuje o dostupnosti míst pro lidi s handicapem

1 minuta radosti

Na první pohled je to mapa jako každá jiná. Najdete na ní města, ulice a všechny důležité body. Ale nejen to. Mapa projektu Disway přidává navíc informaci o tom, zda jsou místa přístupná i pro lidi s různým postižením.

Brněnský Špilberk. Částečně bezbariérový, vhodný pro matky s kočárky a vozíčkáře stejně jako pro neslyšící. Má bezbariérové toalety i restauraci. Nejen to lze vyčíst z hodnocení jedné uživatelky portálu Disway. Každé místo zde má vlastní stránku, kde jsou vedle hodnocení také fotky či kontaktní údaje.

Uživatelé mohou mapu snadno filtrovat. Lze se zaměřit na specifická místa (například ubytování, památky či sportovní lokality), podobně je možné vyhledávat s ohledem na konkrétní handicap. Web mapuje přístupnost pro vozíčkáře, neslyšící, nevidomé a matky s kočárky. Obsah doplňují delší cestopisné články s tipy na výlet.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.