Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální lžíce od Googlu vrátí nemocným požitek z jídla

S pojmem Google si pravděpodobně většina z nás asociuje elektronickou poštu jejíž funkčnost zajišťuje velká americká společnost. Jenže Google není jen o elektronické pošta a další přidružených službách. S Googlem jsou spjaty také různé vynálezy a technologické vychytávky. Právě jeden takový společnost před časem představila. Jedná se o speciální lžíci, která pomůže usnadnit život lidem s třesem v rukou nebo trpící Parkinsonovou chorobou.

Nosným pilířem celého vynálezu je samotná rukojeť. Ta skrývá stabilizační systém poháněný malým akumulátorem, díky němuž je schopna utlumit až 76 % nežádoucích vibrací. Systém obsahuje více než sto algoritmů, které dokáží na pohyby ruky reagovat. Součástí celého balíčku je také nabíjecí kabel, nabíjecí podstavec a v neposlední řadě samozřejmě nejdůležitější praktická část celé sady, lžíce samotná. Lžíci je možné do rukojeti připnout jednoduchým zacvaknutím a obdobně snadným způsobem ji také demontovat.

Prostřednictvím této „chytré lžíce“ si mohou lidé trpící zmiňovanými chorobami vychutnat své jídlo mnohem lépe, než tomu bylo předtím. Většina nabraného obsahu totiž nikam nespadne a putuje přímo do úst pacienta. Doufejme, že se známé společnosti podaří účinnost svého vynálezu ještě o pár procent zvýšit.

FOTO: ČTK

 

ČTK, Oldřich Večeřa

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.