Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální lžíce od Googlu vrátí nemocným požitek z jídla

S pojmem Google si pravděpodobně většina z nás asociuje elektronickou poštu jejíž funkčnost zajišťuje velká americká společnost. Jenže Google není jen o elektronické pošta a další přidružených službách. S Googlem jsou spjaty také různé vynálezy a technologické vychytávky. Právě jeden takový společnost před časem představila. Jedná se o speciální lžíci, která pomůže usnadnit život lidem s třesem v rukou nebo trpící Parkinsonovou chorobou.

Nosným pilířem celého vynálezu je samotná rukojeť. Ta skrývá stabilizační systém poháněný malým akumulátorem, díky němuž je schopna utlumit až 76 % nežádoucích vibrací. Systém obsahuje více než sto algoritmů, které dokáží na pohyby ruky reagovat. Součástí celého balíčku je také nabíjecí kabel, nabíjecí podstavec a v neposlední řadě samozřejmě nejdůležitější praktická část celé sady, lžíce samotná. Lžíci je možné do rukojeti připnout jednoduchým zacvaknutím a obdobně snadným způsobem ji také demontovat.

Prostřednictvím této „chytré lžíce“ si mohou lidé trpící zmiňovanými chorobami vychutnat své jídlo mnohem lépe, než tomu bylo předtím. Většina nabraného obsahu totiž nikam nespadne a putuje přímo do úst pacienta. Doufejme, že se známé společnosti podaří účinnost svého vynálezu ještě o pár procent zvýšit.

FOTO: ČTK

 

ČTK, Oldřich Večeřa

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.