Speciální lžíce od Googlu vrátí nemocným požitek z jídla

S pojmem Google si pravděpodobně většina z nás asociuje elektronickou poštu jejíž funkčnost zajišťuje velká americká společnost. Jenže Google není jen o elektronické pošta a další přidružených službách. S Googlem jsou spjaty také různé vynálezy a technologické vychytávky. Právě jeden takový společnost před časem představila. Jedná se o speciální lžíci, která pomůže usnadnit život lidem s třesem v rukou nebo trpící Parkinsonovou chorobou.

Nosným pilířem celého vynálezu je samotná rukojeť. Ta skrývá stabilizační systém poháněný malým akumulátorem, díky němuž je schopna utlumit až 76 % nežádoucích vibrací. Systém obsahuje více než sto algoritmů, které dokáží na pohyby ruky reagovat. Součástí celého balíčku je také nabíjecí kabel, nabíjecí podstavec a v neposlední řadě samozřejmě nejdůležitější praktická část celé sady, lžíce samotná. Lžíci je možné do rukojeti připnout jednoduchým zacvaknutím a obdobně snadným způsobem ji také demontovat.

Prostřednictvím této „chytré lžíce“ si mohou lidé trpící zmiňovanými chorobami vychutnat své jídlo mnohem lépe, než tomu bylo předtím. Většina nabraného obsahu totiž nikam nespadne a putuje přímo do úst pacienta. Doufejme, že se známé společnosti podaří účinnost svého vynálezu ještě o pár procent zvýšit.

FOTO: ČTK

 

ČTK, Oldřich Večeřa

Související články

Zaručeně zlepší den

Konec jednorázových obalů na jídlo z restaurací. Český projekt přináší skvělou alternativu

Potěšení bez výčitek. První český supermarket nabízí fairtradové květiny

Češi vynalezli revoluční technologii na zpracování odpadu

Salát ze zahrádky v prosinci? Rakušan našel způsob, jak pěstovat zeleninu v zimě

Inspirativní rozhovor

Jana Leitnerová

Jana Leitnerová

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou skupiny Dobro v době korony.