Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální lžíce od Googlu vrátí nemocným požitek z jídla

S pojmem Google si pravděpodobně většina z nás asociuje elektronickou poštu jejíž funkčnost zajišťuje velká americká společnost. Jenže Google není jen o elektronické pošta a další přidružených službách. S Googlem jsou spjaty také různé vynálezy a technologické vychytávky. Právě jeden takový společnost před časem představila. Jedná se o speciální lžíci, která pomůže usnadnit život lidem s třesem v rukou nebo trpící Parkinsonovou chorobou.

Nosným pilířem celého vynálezu je samotná rukojeť. Ta skrývá stabilizační systém poháněný malým akumulátorem, díky němuž je schopna utlumit až 76 % nežádoucích vibrací. Systém obsahuje více než sto algoritmů, které dokáží na pohyby ruky reagovat. Součástí celého balíčku je také nabíjecí kabel, nabíjecí podstavec a v neposlední řadě samozřejmě nejdůležitější praktická část celé sady, lžíce samotná. Lžíci je možné do rukojeti připnout jednoduchým zacvaknutím a obdobně snadným způsobem ji také demontovat.

Prostřednictvím této „chytré lžíce“ si mohou lidé trpící zmiňovanými chorobami vychutnat své jídlo mnohem lépe, než tomu bylo předtím. Většina nabraného obsahu totiž nikam nespadne a putuje přímo do úst pacienta. Doufejme, že se známé společnosti podaří účinnost svého vynálezu ještě o pár procent zvýšit.

FOTO: ČTK

 

ČTK, Oldřich Večeřa

Související články

Zaručeně zlepší den

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…