Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální akademie pomáhá rodičům samoživitelům v rozjezdu vlastního podnikání

3 minuty radosti
Foto: se svolením JTI

Starat se v jednom člověku o rodinu a chod podnikání není jednoduché. Rodiče samoživitelé ale mají nového spojence v podobě Akademie podnikání. Společný program JTI a Klubu svobodných matek pomáhá účastníkům rozjet nové nebo oživit stávající podnikatelské plány. Obzvláště v době covidové, která často vedla k úplnému zmrazení dlouho budovaných snů, byla podpora pro samoživitelky a samoživitele velmi důležitá.

Rozjezd online výuky jazyků, posílení prodeje domácích marmelád nebo podpora šikovné fyzioterapeutky či krejčové. Cennou pomoc v začátcích podnikání přinesla Akademie už dvanácti účastníkům a účastnícím. Jednou z nich byla i kosmetička Mirka, která během vynucené podnikatelské pauzy přišla o úspory i část klientely. „Vzhledem k aktuální situaci potřebuji oslovit a hlavně získat nové klienty, s tím souvisí pomoc s propagací, na kterou mi opravdu nezbývají prostředky,“ popsala svou situaci.

Šperkařka Klára Bílá. Foto: se svolením JTI

Právě propagace je jedna z oblastí, se kterou může Akademie podnikatelů účastníkům hodně pomoci.  Získají plnou marketingovou podporu, nové webové stránky nebo pomocnou ruku s nastavením a provozem svých profilů na sociálních médiích, ale i peníze na propagaci nebo pořízení nezbytného základního vybavení. „Akademii podnikání jsme měli v hlavě poměrně dlouhou dobu. Pak přišla epidemie nemoci covid19 a všechna ekonomická omezení s ní spojená. Pro nás to znamenalo, že jsme se museli ihned zaměřit na okamžitou pomoc samoživitelům a samoživitelkám, zároveň však uzávěra ekonomiky o to víc zdůraznila potřebnost projektů, které pomáhají lidem postavit se na vlastní nohy – projektů, jako je Akademie podnikání. Proto jsme rádi, že se nám podařilo vlastně velmi rychle dohodnout spolupráci s JTI. Odvážné ženy a muži, kteří se nebojí jít za svými profesními sny, dokážou při tom překonat spoustu překážek a ještě jim zbyde čas pečovat v jednom člověku o rodinu, si zaslouží maximální uznání,“ říká Dana Pavlousková, ředitelka a zakladatelka Klubu svobodných matek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Méně jíst dramaticky prodlužuje život a zpomaluje stárnutí mozku

Jak se cítit dobře navenek i uvnitř – znáte elixír mládí?

Psaní rukou zlepšuje spojení v mozku více než psaní na klávesnici

Vybavte si zahradu stylovým zahradním nábytkem pro teplé dny i noci

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…