Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální akademie pomáhá rodičům samoživitelům v rozjezdu vlastního podnikání

3 minuty radosti
Foto: se svolením JTI

Starat se v jednom člověku o rodinu a chod podnikání není jednoduché. Rodiče samoživitelé ale mají nového spojence v podobě Akademie podnikání. Společný program JTI a Klubu svobodných matek pomáhá účastníkům rozjet nové nebo oživit stávající podnikatelské plány. Obzvláště v době covidové, která často vedla k úplnému zmrazení dlouho budovaných snů, byla podpora pro samoživitelky a samoživitele velmi důležitá.

Rozjezd online výuky jazyků, posílení prodeje domácích marmelád nebo podpora šikovné fyzioterapeutky či krejčové. Cennou pomoc v začátcích podnikání přinesla Akademie už dvanácti účastníkům a účastnícím. Jednou z nich byla i kosmetička Mirka, která během vynucené podnikatelské pauzy přišla o úspory i část klientely. „Vzhledem k aktuální situaci potřebuji oslovit a hlavně získat nové klienty, s tím souvisí pomoc s propagací, na kterou mi opravdu nezbývají prostředky,“ popsala svou situaci.

Šperkařka Klára Bílá. Foto: se svolením JTI

Právě propagace je jedna z oblastí, se kterou může Akademie podnikatelů účastníkům hodně pomoci.  Získají plnou marketingovou podporu, nové webové stránky nebo pomocnou ruku s nastavením a provozem svých profilů na sociálních médiích, ale i peníze na propagaci nebo pořízení nezbytného základního vybavení. „Akademii podnikání jsme měli v hlavě poměrně dlouhou dobu. Pak přišla epidemie nemoci covid19 a všechna ekonomická omezení s ní spojená. Pro nás to znamenalo, že jsme se museli ihned zaměřit na okamžitou pomoc samoživitelům a samoživitelkám, zároveň však uzávěra ekonomiky o to víc zdůraznila potřebnost projektů, které pomáhají lidem postavit se na vlastní nohy – projektů, jako je Akademie podnikání. Proto jsme rádi, že se nám podařilo vlastně velmi rychle dohodnout spolupráci s JTI. Odvážné ženy a muži, kteří se nebojí jít za svými profesními sny, dokážou při tom překonat spoustu překážek a ještě jim zbyde čas pečovat v jednom člověku o rodinu, si zaslouží maximální uznání,“ říká Dana Pavlousková, ředitelka a zakladatelka Klubu svobodných matek.

Související články

Zaručeně zlepší den

FOTO: Letící hejno hus i surfař ve vlnách. Toto jsou nejlepší fotky pořízené z dronu

Zaručeně rozzáří den. Podívejte se na nejvtipnější přírodní scenérie letošního roku

Důkaz, na který vědci dlouho čekali. Dvě žraločí samice přivedly na svět mládě

FOTO: Letící rorýs i tetřev při východu slunce. Toto jsou nejlepší ptačí snímky roku

Inspirativní rozhovor

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Přečtěte si rozhovor s fotografem, redaktorem a milovníkem krás naší země.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Je červen – období, kdy většinu volného času trávíme v parcích, v lese, u vody nebo na procházkách…