Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální akademie pomáhá rodičům samoživitelům v rozjezdu vlastního podnikání

3 minuty radosti
Foto: se svolením JTI

Starat se v jednom člověku o rodinu a chod podnikání není jednoduché. Rodiče samoživitelé ale mají nového spojence v podobě Akademie podnikání. Společný program JTI a Klubu svobodných matek pomáhá účastníkům rozjet nové nebo oživit stávající podnikatelské plány. Obzvláště v době covidové, která často vedla k úplnému zmrazení dlouho budovaných snů, byla podpora pro samoživitelky a samoživitele velmi důležitá.

Rozjezd online výuky jazyků, posílení prodeje domácích marmelád nebo podpora šikovné fyzioterapeutky či krejčové. Cennou pomoc v začátcích podnikání přinesla Akademie už dvanácti účastníkům a účastnícím. Jednou z nich byla i kosmetička Mirka, která během vynucené podnikatelské pauzy přišla o úspory i část klientely. „Vzhledem k aktuální situaci potřebuji oslovit a hlavně získat nové klienty, s tím souvisí pomoc s propagací, na kterou mi opravdu nezbývají prostředky,“ popsala svou situaci.

Šperkařka Klára Bílá. Foto: se svolením JTI

Právě propagace je jedna z oblastí, se kterou může Akademie podnikatelů účastníkům hodně pomoci.  Získají plnou marketingovou podporu, nové webové stránky nebo pomocnou ruku s nastavením a provozem svých profilů na sociálních médiích, ale i peníze na propagaci nebo pořízení nezbytného základního vybavení. „Akademii podnikání jsme měli v hlavě poměrně dlouhou dobu. Pak přišla epidemie nemoci covid19 a všechna ekonomická omezení s ní spojená. Pro nás to znamenalo, že jsme se museli ihned zaměřit na okamžitou pomoc samoživitelům a samoživitelkám, zároveň však uzávěra ekonomiky o to víc zdůraznila potřebnost projektů, které pomáhají lidem postavit se na vlastní nohy – projektů, jako je Akademie podnikání. Proto jsme rádi, že se nám podařilo vlastně velmi rychle dohodnout spolupráci s JTI. Odvážné ženy a muži, kteří se nebojí jít za svými profesními sny, dokážou při tom překonat spoustu překážek a ještě jim zbyde čas pečovat v jednom člověku o rodinu, si zaslouží maximální uznání,“ říká Dana Pavlousková, ředitelka a zakladatelka Klubu svobodných matek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Máte doma talentované dítě? Přihlaste ho do nového ročníku Zlatého oříšku

Vědci objevili „oceánskou planetu“, která by mohla mít teplotu vhodnou pro život

Rudá planeta není jen rudá. Jeden z jejích kráterů ukrývá podivné zelené skály

Vydejte se do kina. Chystá se festival německy mluvených filmů Das Filmfest

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …