Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální akademie naučí seniory první pomoc i obranu proti podvodu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Finanční gramotnost, prevence osobního bezpečí, domácí násilí nebo základy první pomoci. To je část témat připravených pro účastníky tzv. Senior Akademie, která odstartovala před nedávnem v Praze. Cílem je předat seniorům důležité informace i jim umožnit setkání s vrstevníky.

„Proč potřebuje člověk, kterému je 65 a více let, vzdělávání? Především proto, aby zvládal každodenní situace, které potřebují zvládat i ti, kterým zatím není 75 nebo 90 let,“ vysvětluje ředitel Života 90 Jan Lorman. Právě jeho sdružení tuto netradiční policejní akademii ve spolupráci s Městskou policií hlavního města Prahy organizuje.

Kurz se skládá z dvanácti lekcí a třech exkurzí. Během výuky se lektoři zaměřují na praktické otázky a reálné situace i problémy, které mohou v životě seniorů nastat. Mezi tématy se objevuje bezpečný nákup přes internet, první pomoc, obrana proti podvodníkům, základy práva, bezpečnost doma i na ulici či prevence proti krádeži.

Akademii navštěvuje šest desítek seniorů, zájem je to mimořádný. Kurz potrvá čtvrt roku, každý týden se uskuteční jedna z přednášek. Navíc čekají účastníky tři exkurze – do centra městské policie, do policejního muzea a do policejního útulku pro opuštěná zvířata. Absolventi akademie dostanou na závěr pamětní list.

Vzdělávání starších lidí neslouží jen k nabytí nových znalostí. Seniory podněcuje k aktivitě, nabízí možnost setkání s vrstevníky stejně jako novou náplň volného času, která je zároveň prospěšná pro paměť a myšlení.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …