Finanční gramotnost, prevence osobního bezpečí, domácí násilí nebo základy první pomoci. To je část témat připravených pro účastníky tzv. Senior Akademie, která odstartovala před nedávnem v Praze. Cílem je předat seniorům důležité informace i jim umožnit setkání s vrstevníky.
„Proč potřebuje člověk, kterému je 65 a více let, vzdělávání? Především proto, aby zvládal každodenní situace, které potřebují zvládat i ti, kterým zatím není 75 nebo 90 let,“ vysvětluje ředitel Života 90 Jan Lorman. Právě jeho sdružení tuto netradiční policejní akademii ve spolupráci s Městskou policií hlavního města Prahy organizuje.
Kurz se skládá z dvanácti lekcí a třech exkurzí. Během výuky se lektoři zaměřují na praktické otázky a reálné situace i problémy, které mohou v životě seniorů nastat. Mezi tématy se objevuje bezpečný nákup přes internet, první pomoc, obrana proti podvodníkům, základy práva, bezpečnost doma i na ulici či prevence proti krádeži.
Akademii navštěvuje šest desítek seniorů, zájem je to mimořádný. Kurz potrvá čtvrt roku, každý týden se uskuteční jedna z přednášek. Navíc čekají účastníky tři exkurze – do centra městské policie, do policejního muzea a do policejního útulku pro opuštěná zvířata. Absolventi akademie dostanou na závěr pamětní list.
Vzdělávání starších lidí neslouží jen k nabytí nových znalostí. Seniory podněcuje k aktivitě, nabízí možnost setkání s vrstevníky stejně jako novou náplň volného času, která je zároveň prospěšná pro paměť a myšlení.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…
Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Naučné knihy pro malé děti: Partička ze špajzu
Krásné ilustrace a poutavé krátké příběhy, na ty láká série knih od Joryho Johna a Peta Oswalda –…