Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální akademie naučí seniory první pomoc i obranu proti podvodu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Finanční gramotnost, prevence osobního bezpečí, domácí násilí nebo základy první pomoci. To je část témat připravených pro účastníky tzv. Senior Akademie, která odstartovala před nedávnem v Praze. Cílem je předat seniorům důležité informace i jim umožnit setkání s vrstevníky.

„Proč potřebuje člověk, kterému je 65 a více let, vzdělávání? Především proto, aby zvládal každodenní situace, které potřebují zvládat i ti, kterým zatím není 75 nebo 90 let,“ vysvětluje ředitel Života 90 Jan Lorman. Právě jeho sdružení tuto netradiční policejní akademii ve spolupráci s Městskou policií hlavního města Prahy organizuje.

Kurz se skládá z dvanácti lekcí a třech exkurzí. Během výuky se lektoři zaměřují na praktické otázky a reálné situace i problémy, které mohou v životě seniorů nastat. Mezi tématy se objevuje bezpečný nákup přes internet, první pomoc, obrana proti podvodníkům, základy práva, bezpečnost doma i na ulici či prevence proti krádeži.

Akademii navštěvuje šest desítek seniorů, zájem je to mimořádný. Kurz potrvá čtvrt roku, každý týden se uskuteční jedna z přednášek. Navíc čekají účastníky tři exkurze – do centra městské policie, do policejního muzea a do policejního útulku pro opuštěná zvířata. Absolventi akademie dostanou na závěr pamětní list.

Vzdělávání starších lidí neslouží jen k nabytí nových znalostí. Seniory podněcuje k aktivitě, nabízí možnost setkání s vrstevníky stejně jako novou náplň volného času, která je zároveň prospěšná pro paměť a myšlení.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci se chtějí inspirovat mravenci při léčení lidí

Kosmetický paradox. Pochází červená rtěnka z Íránu?

Jak vyzrát na antihmotu? Vědci z CERNu vědí

Jubilejní 15. ročník Equal Pay Day zaznamenal rekordní účast

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…