Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální akademie naučí seniory první pomoc i obranu proti podvodu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Finanční gramotnost, prevence osobního bezpečí, domácí násilí nebo základy první pomoci. To je část témat připravených pro účastníky tzv. Senior Akademie, která odstartovala před nedávnem v Praze. Cílem je předat seniorům důležité informace i jim umožnit setkání s vrstevníky.

„Proč potřebuje člověk, kterému je 65 a více let, vzdělávání? Především proto, aby zvládal každodenní situace, které potřebují zvládat i ti, kterým zatím není 75 nebo 90 let,“ vysvětluje ředitel Života 90 Jan Lorman. Právě jeho sdružení tuto netradiční policejní akademii ve spolupráci s Městskou policií hlavního města Prahy organizuje.

Kurz se skládá z dvanácti lekcí a třech exkurzí. Během výuky se lektoři zaměřují na praktické otázky a reálné situace i problémy, které mohou v životě seniorů nastat. Mezi tématy se objevuje bezpečný nákup přes internet, první pomoc, obrana proti podvodníkům, základy práva, bezpečnost doma i na ulici či prevence proti krádeži.

Akademii navštěvuje šest desítek seniorů, zájem je to mimořádný. Kurz potrvá čtvrt roku, každý týden se uskuteční jedna z přednášek. Navíc čekají účastníky tři exkurze – do centra městské policie, do policejního muzea a do policejního útulku pro opuštěná zvířata. Absolventi akademie dostanou na závěr pamětní list.

Vzdělávání starších lidí neslouží jen k nabytí nových znalostí. Seniory podněcuje k aktivitě, nabízí možnost setkání s vrstevníky stejně jako novou náplň volného času, která je zároveň prospěšná pro paměť a myšlení.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…