Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Soutěž Sestra sympatie letos vyhrála olomoucká sestřička Kateřina Petulová

Oceněná Kateřina Petulová s kolektivem z olomoucké hemato-onkologické kliniky. Foto: FN Olomouc

Vítězkou 12. ročníku soutěže Sestra sympatie se stala Kateřina Petulová, všeobecná a zároveň edukační sestra, která se stará o pacienty na hemato-onkologické klinice ve Fakultní nemocnici Olomouc. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na konci února během 11. ročníku reprezentačního plesu Sestry na sál!, který se konal na pražském Žofíně.

Do soutěže usměvavou sestřičku přihlásily její kolegyně. „Zpočátku jsem se bránila, nechtělo se mi. Ale nakonec jsem souhlasila. Říkala jsem si, že když si holky myslí, že na to mám, tak se to pokusím dokázat,“ říká Kateřina Petulová, která doufala alespoň v bronzovou medaili, vítězství ji ani nenapadlo. „Najednou jsem slyšela moje příjmení, tak mi úplně vyhrkly slzy a vůbec jsem tomu nevěřila,“ vzpomíná na slavnostní večer při rozhovoru pro Olomouckou televizi.

Součást soutěže byla i chvíle, kdy soutěžící odpovídaly na otázku, kterou jim položil vylosovaný porotce a kterou neznaly dopředu. „Já jsem si vylosovala ředitele motolské nemocnice, pana Ludvíka. Jeho otázka zněla, čím si vysvětluju, že je ve zdravotnictví tak málo mužů a co bych udělala proto, aby jich bylo víc. Tak jsem odpověděla, že nechápu, proč je ve zdravotnictví mužů tak málo, když nás holek je tolik a že právě to množství by pro ně měla být největší motivace,“ směje se sestřička. Jako odměnu za vítězství dostala Petulová mimo jiné i zapůjčené auto, které si může nechat na půl roku.

Vítězky letošního ročníku. Zleva: vítězka soutěže Sestra sympatie plesu Martina Kravariková (FN Motol), 3. místo v soutěži Sestra sympatie 2022 Jana Hlaváčová (Domažlická nemocnice), 1. místo Kateřina Petulová (FN Olomouc), 2. místo Nikola Uhrová (Nemocnice Břeclav). Foto: FN Olomouc

Soutěž Sestra sympatie se poprvé odehrála v roce 2010. Cílem je zviditelnění této náročné a velmi záslužné práce a poděkování za ni. Ve spolupráci s Českou asociací sester ji pořádá agentura We Make Media, finálový večer probíhal pod záštitou Ministerstva zdravotnictví a Magistrátu hlavního města Prahy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vraťte se k jedné z nejoblíbenějších budovatelských her Pharaoh v nové předělávce

Lidé v zimě potřebují více spánku, zjistili vědci

Vystřelování měsíčního prachu do vesmíru by mohlo zastavit globální oteplování

Restaurace začínají nabízet předplatné, aby si zajistily návštěvnost

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…