Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Soutěž Sestra sympatie letos vyhrála olomoucká sestřička Kateřina Petulová

Oceněná Kateřina Petulová s kolektivem z olomoucké hemato-onkologické kliniky. Foto: FN Olomouc

Vítězkou 12. ročníku soutěže Sestra sympatie se stala Kateřina Petulová, všeobecná a zároveň edukační sestra, která se stará o pacienty na hemato-onkologické klinice ve Fakultní nemocnici Olomouc. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na konci února během 11. ročníku reprezentačního plesu Sestry na sál!, který se konal na pražském Žofíně.

Do soutěže usměvavou sestřičku přihlásily její kolegyně. „Zpočátku jsem se bránila, nechtělo se mi. Ale nakonec jsem souhlasila. Říkala jsem si, že když si holky myslí, že na to mám, tak se to pokusím dokázat,“ říká Kateřina Petulová, která doufala alespoň v bronzovou medaili, vítězství ji ani nenapadlo. „Najednou jsem slyšela moje příjmení, tak mi úplně vyhrkly slzy a vůbec jsem tomu nevěřila,“ vzpomíná na slavnostní večer při rozhovoru pro Olomouckou televizi.

Součást soutěže byla i chvíle, kdy soutěžící odpovídaly na otázku, kterou jim položil vylosovaný porotce a kterou neznaly dopředu. „Já jsem si vylosovala ředitele motolské nemocnice, pana Ludvíka. Jeho otázka zněla, čím si vysvětluju, že je ve zdravotnictví tak málo mužů a co bych udělala proto, aby jich bylo víc. Tak jsem odpověděla, že nechápu, proč je ve zdravotnictví mužů tak málo, když nás holek je tolik a že právě to množství by pro ně měla být největší motivace,“ směje se sestřička. Jako odměnu za vítězství dostala Petulová mimo jiné i zapůjčené auto, které si může nechat na půl roku.

Vítězky letošního ročníku. Zleva: vítězka soutěže Sestra sympatie plesu Martina Kravariková (FN Motol), 3. místo v soutěži Sestra sympatie 2022 Jana Hlaváčová (Domažlická nemocnice), 1. místo Kateřina Petulová (FN Olomouc), 2. místo Nikola Uhrová (Nemocnice Břeclav). Foto: FN Olomouc

Soutěž Sestra sympatie se poprvé odehrála v roce 2010. Cílem je zviditelnění této náročné a velmi záslužné práce a poděkování za ni. Ve spolupráci s Českou asociací sester ji pořádá agentura We Make Media, finálový večer probíhal pod záštitou Ministerstva zdravotnictví a Magistrátu hlavního města Prahy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak vyzrát na antihmotu? Vědci z CERNu vědí

Nový druh ještěra vědci pojmenovali Iron Maiden

Jubilejní 15. ročník Equal Pay Day zaznamenal rekordní účast

Češi stále častěji pěstují vlastní zeleninu na zahrádkách

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…