Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sociální bistro nabízí možnost předplatit oběd lidem v nouzi

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: FB Sociální bistro Střecha

Sto korun. I taková částka stačí, abyste osobě v tíživé životní situaci napomohli k lepšímu životu nebo alespoň dni. Jednou z možností je předplatit tzv. zavěšený oběd v bistru Střecha. Tím umožníte osobě v nouzi najíst se v bistru zdarma.

„Jsme přesvědčeni, že redistribuce bohatství v České republice nefunguje dobře. Sociální nůžky se rozevírají, bohatí bohatnou a chudých je tu obrovské množství,“ vysvětluje za Sociální bistro Střecha motivaci pro vytvoření dílčího projektu Filip Hausknecht. Ten spolu s kolegy věří v budoucí zlepšení situace. „Do té doby budeme dělat, co můžeme jako Střecha – nabízíme lidem, kteří mají sami dostatek, možnost podělit se s těmi, kteří takové štěstí neměli.“

Tzv. zavěšený oběd koupí zájemci přímo v bistru, k dispozici jsou i dárkové certifikáty a lze se domluvit také na elektronické transakci. „Jedno obědové menu stojí sto korun, nám se zaeviduje do pokladního systému a předplacené obědy pak vydáváme zdarma lidem v tíživé životní situaci, především pak lidem bez domova,“ uvádí Hausknecht.

Potřební si pro obědy sami přicházejí, bistro jich dosud touto cestou rozdalo téměř čtyři sta. „Jde pro nás jen o postranní projekt, kterého se zhostili především návštěvníci a návštěvnice našeho bistra. Primárním účelem našeho podniku je zaměstnávat lidi bez domova a po výkonu trestu a pomáhat jim s řešením bydlení nebo dluhů. Tam i nadále budeme primárně upínat naši energii,“ říká Hausknecht. Bistro funguje necelý rok na pražském Žižkově.

Související články

Zaručeně zlepší den

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Pražská veřejná doprava není zdrojem nákazy covidu, potvrdili vědci

Imunita proti koronaviru by mohla být doživotní. Nové výzkumy předčily očekávání

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…