Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sochy zpestřily veřejný prostor v Česku. Začal festival Sculpture Line

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Milujete sochy? Nebo jste jim nikdy nevěnovali zvláštní pozornost? Nyní máte příležitost to napravit. V Česku začal osmý ročník festivalu Sculpture Line, který do ulic přináší sochy od slavných tuzemských autorů. Informoval o tom web Sculpture Line.

V celkem desíti městech si zájemci mohou prohlédnout díla například Jaroslava Róny, Kurta Gebauera nebo Lukáše Rittsteina. „První novou instalací letošního ročníku se stal bronzový Nosorožec v brnění od Jaroslava Róny, kterého můžeme potkat na pražském Jungmannově náměstí. Socha symbolicky poukazuje na nutnost světové ochrany zvířat z africké divočiny,“ uvedly tiskové mluvčí akce Silvie Marková a Anna Vašátková. Sochy jsou nápaditě umístěny do veřejného prostoru. Cílem projektu je vnést do měst nové emoce a ukázat na první pohled nezřejmé souvislosti. Díla také komunikují s kolemjdoucími, zanechávají v nich totiž estetickou a sociální stopu, díky čemuž posouvají kvalitu života obyvatel měst a jejich návštěvníků.

Sochařský festival je nejrozsáhlejší akcí v České republice, která podporuje symbiózu sochařství a veřejného prostoru. Akce se přitom nesoustředí jen na centra a frekventovaná místa. Naopak instalace mimo hlavní tepny umožňují vytvořit nové optické dominanty a oživit i méně známé lokality. Plán rozmístění soch ve všech desíti městech i s dalšími informacemi naleznete na webu akce, která bude probíhat do konce září.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Sculpture Line a Radio Wave

Související články

Zaručeně zlepší den

Lidská výška v Miláně se nezměnila od římské éry, říká studie

Průlomový zeměpisný objev: Země má další vrstvu zemského jádra

Život na Zemi může mít mimozemský původ

Ve Španělsku se dočkají zaslouženého volna při menstruaci

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…