Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dvojitý přírůstek. Sloní sirotci na Srí Lance se radují z nových kamarádů

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Osazenstvo sloního sirotčince na Srí Lance má hned dva důvody k oslavě. Narodila se tam totiž dvě slůňata – jedná se o dvojčata. Novinka je unikátní zejména tím, že jde o první případ narození sloních dvojčat v zajetí na tomto ostrově od roku 1941.

Maminkou dvou samečků se stala pětadvacetiletá slonice Surangi. Porodila v sirotčinci v Pinnavale, kde žije 81 slonů. Tatínek je o něco mladší. Jedná se o sedmnáctiletého slona Pandu, který žije na stejném místě. Ředitelka zařízení Renuka Bandaranaikeová podle serveru Ekolist uvedla, že obě mláďata jsou sice malá, ale zdravá.

Podle odhadů žije na Srí Lance sedm a půl tisíce divokých slonů. Tamní vláda v srpnu zpřísnila opatření na jejich ochranu a zvýšila také tresty za nevhodné zacházení s nimi. V případě usvědčení ze špatného chování vůči těmto zvířatům bude podle nového zákona slon tyranovi zabaven, přičemž majiteli bude hrozit tříleté vězení. Odchyt slonů je trestný a pachatel za něj může dostat trest smrti.

Zdroj: Ekolist

Související články

Zaručeně zlepší den

Česko má zápis v Guinnessově knize rekordů. Čím ve světě vynikáme?

Mládě největšího tura na světě odchovali poprvé v Česku. Jak vypadá?

Meteorologicky ústav zlepšil předpověď silných bouřek. Sleduje je speciální skupina

Jak v létě správně pečovat o pokožku, abychom se vyhnuli rakovině?

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Den za dnem žijeme své životy, jak jsme zvyklí. Bohužel někdy musí přijít rána osudu, aby nás…