Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Skvělí mladí podnikatelé. Ocenění získali za logistické řešení pro e-shopy

Hlavní cenou je částka 15 000 eur a odborným mentoring od společnosti Hyundai. Zdroj: archiv JA Czech

Studenti Patrik Babinec a Konstantin Margaretis ohromili porotu soutěže pro mladé podnikatele. Ocenění získali za svůj podnikatelský projekt zabývající se logistikou.

Jsou mladí, mají plno nápadů a podnikatelský elán, většinou jim ale schází hotovost nutná k adekvátnímu rozjezdu a hlavně zkušenosti. Hledají proto různé možnosti, jak tyto překážky odstranit. Jednou z nich je soutěž Brilliant Young Entrepreneurs, česky Skvělí mladí podnikatelé, vyhlášená neziskovou vzdělávací organizací JA Czech a společností Hyundai Motor Czech, s. r. o. v letošním roce.

Soutěž je určená vysokoškolským studentům, přičemž se do ní přihlásilo 32 týmů z různých škol. Do finále postoupilo pět z nich. Hlavní cenu se podařilo získat dvoučlennému týmu Central Warehouse Solution za projekt zabývající se zprostředkováním logistických služeb pro malé a střední e-shopy.

Student právnické fakulty Univerzity Karlovy Patrik Babinec a student ekonomické fakulty VŠB–TU Ostrava Konstantin Margaretis tak díky svému vítězství získali šek na 15 000 eur a odborný mentoring od společnosti Hyundai. Otevřela se jim tak brána hned v několika rovinách podnikání. „Vítězství pro nás znamená neuvěřitelné ulehčení startu našeho byznysu ve smyslu finanční svobody při rozjezdu a velký přínos vidím v možnosti využít mentoring od partnera soutěže, společnosti Hyundai. Velmi přínosná je i zpětná vazba od lidí z poroty, kteří se pohybují v reálném byznysu,“ ocenil Babinec úspěch v soutěži.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.