Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Skvělí mladí podnikatelé. Ocenění získali za logistické řešení pro e-shopy

Hlavní cenou je částka 15 000 eur a odborným mentoring od společnosti Hyundai. Zdroj: archiv JA Czech

Studenti Patrik Babinec a Konstantin Margaretis ohromili porotu soutěže pro mladé podnikatele. Ocenění získali za svůj podnikatelský projekt zabývající se logistikou.

Jsou mladí, mají plno nápadů a podnikatelský elán, většinou jim ale schází hotovost nutná k adekvátnímu rozjezdu a hlavně zkušenosti. Hledají proto různé možnosti, jak tyto překážky odstranit. Jednou z nich je soutěž Brilliant Young Entrepreneurs, česky Skvělí mladí podnikatelé, vyhlášená neziskovou vzdělávací organizací JA Czech a společností Hyundai Motor Czech, s. r. o. v letošním roce.

Soutěž je určená vysokoškolským studentům, přičemž se do ní přihlásilo 32 týmů z různých škol. Do finále postoupilo pět z nich. Hlavní cenu se podařilo získat dvoučlennému týmu Central Warehouse Solution za projekt zabývající se zprostředkováním logistických služeb pro malé a střední e-shopy.

Student právnické fakulty Univerzity Karlovy Patrik Babinec a student ekonomické fakulty VŠB–TU Ostrava Konstantin Margaretis tak díky svému vítězství získali šek na 15 000 eur a odborný mentoring od společnosti Hyundai. Otevřela se jim tak brána hned v několika rovinách podnikání. „Vítězství pro nás znamená neuvěřitelné ulehčení startu našeho byznysu ve smyslu finanční svobody při rozjezdu a velký přínos vidím v možnosti využít mentoring od partnera soutěže, společnosti Hyundai. Velmi přínosná je i zpětná vazba od lidí z poroty, kteří se pohybují v reálném byznysu,“ ocenil Babinec úspěch v soutěži.

Související články

Zaručeně zlepší den

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.