Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Skvělí mladí podnikatelé. Ocenění získali za logistické řešení pro e-shopy

Hlavní cenou je částka 15 000 eur a odborným mentoring od společnosti Hyundai. Zdroj: archiv JA Czech

Studenti Patrik Babinec a Konstantin Margaretis ohromili porotu soutěže pro mladé podnikatele. Ocenění získali za svůj podnikatelský projekt zabývající se logistikou.

Jsou mladí, mají plno nápadů a podnikatelský elán, většinou jim ale schází hotovost nutná k adekvátnímu rozjezdu a hlavně zkušenosti. Hledají proto různé možnosti, jak tyto překážky odstranit. Jednou z nich je soutěž Brilliant Young Entrepreneurs, česky Skvělí mladí podnikatelé, vyhlášená neziskovou vzdělávací organizací JA Czech a společností Hyundai Motor Czech, s. r. o. v letošním roce.

Soutěž je určená vysokoškolským studentům, přičemž se do ní přihlásilo 32 týmů z různých škol. Do finále postoupilo pět z nich. Hlavní cenu se podařilo získat dvoučlennému týmu Central Warehouse Solution za projekt zabývající se zprostředkováním logistických služeb pro malé a střední e-shopy.

Student právnické fakulty Univerzity Karlovy Patrik Babinec a student ekonomické fakulty VŠB–TU Ostrava Konstantin Margaretis tak díky svému vítězství získali šek na 15 000 eur a odborný mentoring od společnosti Hyundai. Otevřela se jim tak brána hned v několika rovinách podnikání. „Vítězství pro nás znamená neuvěřitelné ulehčení startu našeho byznysu ve smyslu finanční svobody při rozjezdu a velký přínos vidím v možnosti využít mentoring od partnera soutěže, společnosti Hyundai. Velmi přínosná je i zpětná vazba od lidí z poroty, kteří se pohybují v reálném byznysu,“ ocenil Babinec úspěch v soutěži.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…