Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Šestiletý chlapec vybízí tričkem ke kamarádství. Inspiroval celý svět

Zdroj fotografií: unfadingadornments.com

Malý Blake se rozhodl jít do školy první den v tričku, které mu vyrobila máma. Nápis „I will be your friend“ na tričku má všem ukázat, že šestiletý Blake dokáže kamarádit s každým. Fotografie školáka zveřejněná na sociální síti obletěla svět a inspirovala tisíce lidí k boji proti šikaně.

Velký zájem o chlapce, jeho názory a jeho tričko vyvolala fotografie, kterou na sociální síť umístila jeho matka, Nikki Rajahn. Právě ona slíbila malému školákovi, že mu vytvoří jakékoliv tričko, ve kterém bude chtít do školy první den jít. Blake si ale nevybral fotbalový ani baseballový motiv, na tričku chtěl mít nápis přeložený do češtiny jako „Budu tvůj kamarád“ hlásající, že může být kamarádem všem dětem, které ho budou potřebovat.

Když Nikki Rajahn zveřejnila Blakeovu fotografii s popiskem a hashtagem #stopbullying, pod příspěvkem se objevilo více než deset tisíc kladných reakcí a komentářů. Ve své firmě Unfading Adornments pak matka začala virální tričko nabízet i veřejnosti. Část z vydělaných peněz odsud putuje do Real Life Center, lokální neziskové organizace, která pomáhá rodinám a jedincům vyrovnat se s útrapami.

Zdroj: huffpost.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie