Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Senioři v Bohumíně se budou moci svézt rikšou

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Youtube Město Bohumín

Senioři v Bohumíně získají od jara možnost svést se cyklorikšou. Tento vozík připomíná tříkolku s přístřeškem nad hlavou. Představitelé radnice chtějí tímto dopravním prostředkem zpestřit starším lidem život a současně jim umožnit se snadněji ve městě pohybovat. Seniory budou podle bohumínské mluvčí Lucie Balcarové vozit příbuzní a dobrovolníci.

„Výhodou je elektromotor, který šlapajícímu pomáhá při rozjezdu a v nerovném terénu. Cyklorikša je schopna vyvinout rychlost i 25 kilometrů v hodině, pro bezpečnou přepravu cestujících se ale doporučuje výletovat při rychlosti zhruba poloviční, aby šlo dopravní prostředek dobře ovládat,“ dodala Balcarová.

Podle Balcarové se do vozítka vlezou maximálně dva zájemci. Rikšu si budou moci dobrovolníci vypůjčit od Centra sociálních služeb Bohumín. Nápad na zřízení cyklorikši pro seniory se poprvé objevil v Dánsku. V České republice se tento nápad využili v Otrokovicích, Břeclavi a Kadani. Za rikšu představitelé města Bohumín zaplatili 156 tisíc korun.

Na video o novém dopravním prostředku se můžete podívat zde.

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Vítězství ducha nad hmotou: Vědci zjistili, že nadávání zlepšuje soustředění i výdrž

Vědci popsali, proč rakovina prsu metastazuje do mozku. Otevřeli cestu k léčbě

Koala našla bezpečí v autobusu. Řidič v Brisbane jí nejspíš zachránil život

Hledáte to nejlepší muzeum piva? Praha nabízí zážitek světové úrovně

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Lidstvo odjakživa fascinují záhady a neprobádané věci. Nejspíš i proto naše čtenáře nejvíc baví…