Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sdílejte informace na internetu, můžete změnit svět k lepšímu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

O tom, že sdílení informací na internetu může mít pozitivní dosah na svět kolem nás, lidi na celém světě přesvědčily v poslední době hned dva příběhy. V prvním z nich se šikanovaný chlapec postavil za oběti kyberšikany a v brzké době byl pozván do Bílého domu. V druhém z příběhů sdílel mladík prosbu bezdomovce o práci a druhý den ho zavalila nabídka pracovních míst.

Internet je pro mnohé místem, kde může každý sdílet své nápady a myšlenky. Často si ale neuvědomujeme, jak velký pozitivní vliv může sdílení mít na naše okolí. Své o tom ví jedenáctiletý Logan Fairbanks ze Spojených států amerických, jenž se stal obětí kyberšikany. Nehodlal se s pozicí oběti však smířit a natočil na Youtube video, ve kterém četl zraňující komentáře k jeho osobě.

Ve videu mluvil také o šikaně a snažil se říci těm, kteří ji někdy zažili také, že v tom nejsou sami. „Doufám, že lidé už nebudou šikanovat ostatní na internetu a toto video pomůže k osvětě. Také doufám, že ti, co jsou šikanovaní, se nenechají zraňujícími slovy ovlivnit,“ řekl Logan ve videu. Krátce po zveřejnění video zhlédly statisíce lidí a všimli si ho i v Bílém domě. Valerie Jarrett ho poté do sídla prezidenta USA pozvala a společně vymysleli program proti šikaně.

S dalším šťastným koncem se setkal i třiadvacetiletý bezdomovec Jordan Lockett z Anglie, který nemohl najít práci. Ze zoufalství jednoho dne vzal svůj životopis a dal ho do ruky cizinci na ulici. Osmnáctiletý Aaron O’Dwyer však bezdomovcovu prosbu sdílel na Twitteru a za necelé dva dny získal Jordan desítky nabídek k práci. „Nečekal jsem nic, a nyní mi neustále zvoní mobil s novými nabídkami. Reakce lidí byla prostě úžasná,“ řekl Jordan.

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…