Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sdílejte informace na internetu, můžete změnit svět k lepšímu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

O tom, že sdílení informací na internetu může mít pozitivní dosah na svět kolem nás, lidi na celém světě přesvědčily v poslední době hned dva příběhy. V prvním z nich se šikanovaný chlapec postavil za oběti kyberšikany a v brzké době byl pozván do Bílého domu. V druhém z příběhů sdílel mladík prosbu bezdomovce o práci a druhý den ho zavalila nabídka pracovních míst.

Internet je pro mnohé místem, kde může každý sdílet své nápady a myšlenky. Často si ale neuvědomujeme, jak velký pozitivní vliv může sdílení mít na naše okolí. Své o tom ví jedenáctiletý Logan Fairbanks ze Spojených států amerických, jenž se stal obětí kyberšikany. Nehodlal se s pozicí oběti však smířit a natočil na Youtube video, ve kterém četl zraňující komentáře k jeho osobě.

Ve videu mluvil také o šikaně a snažil se říci těm, kteří ji někdy zažili také, že v tom nejsou sami. „Doufám, že lidé už nebudou šikanovat ostatní na internetu a toto video pomůže k osvětě. Také doufám, že ti, co jsou šikanovaní, se nenechají zraňujícími slovy ovlivnit,“ řekl Logan ve videu. Krátce po zveřejnění video zhlédly statisíce lidí a všimli si ho i v Bílém domě. Valerie Jarrett ho poté do sídla prezidenta USA pozvala a společně vymysleli program proti šikaně.

S dalším šťastným koncem se setkal i třiadvacetiletý bezdomovec Jordan Lockett z Anglie, který nemohl najít práci. Ze zoufalství jednoho dne vzal svůj životopis a dal ho do ruky cizinci na ulici. Osmnáctiletý Aaron O’Dwyer však bezdomovcovu prosbu sdílel na Twitteru a za necelé dva dny získal Jordan desítky nabídek k práci. „Nečekal jsem nic, a nyní mi neustále zvoní mobil s novými nabídkami. Reakce lidí byla prostě úžasná,“ řekl Jordan.

Související články

Nezařazené

Krajský projekt přispěje k bezpečnému chování dětí na internetu

Inspirace

Jsme v tom spolu: Iniciativa nabízí skrze Instagram pochopení i pomoc

Společnost

Sdílení aut prospívá českým městům

Byznys

Chytrá města budoucnosti. Města sdílení

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.