Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sdílejte informace na internetu, můžete změnit svět k lepšímu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

O tom, že sdílení informací na internetu může mít pozitivní dosah na svět kolem nás, lidi na celém světě přesvědčily v poslední době hned dva příběhy. V prvním z nich se šikanovaný chlapec postavil za oběti kyberšikany a v brzké době byl pozván do Bílého domu. V druhém z příběhů sdílel mladík prosbu bezdomovce o práci a druhý den ho zavalila nabídka pracovních míst.

Internet je pro mnohé místem, kde může každý sdílet své nápady a myšlenky. Často si ale neuvědomujeme, jak velký pozitivní vliv může sdílení mít na naše okolí. Své o tom ví jedenáctiletý Logan Fairbanks ze Spojených států amerických, jenž se stal obětí kyberšikany. Nehodlal se s pozicí oběti však smířit a natočil na Youtube video, ve kterém četl zraňující komentáře k jeho osobě.

Ve videu mluvil také o šikaně a snažil se říci těm, kteří ji někdy zažili také, že v tom nejsou sami. „Doufám, že lidé už nebudou šikanovat ostatní na internetu a toto video pomůže k osvětě. Také doufám, že ti, co jsou šikanovaní, se nenechají zraňujícími slovy ovlivnit,“ řekl Logan ve videu. Krátce po zveřejnění video zhlédly statisíce lidí a všimli si ho i v Bílém domě. Valerie Jarrett ho poté do sídla prezidenta USA pozvala a společně vymysleli program proti šikaně.

S dalším šťastným koncem se setkal i třiadvacetiletý bezdomovec Jordan Lockett z Anglie, který nemohl najít práci. Ze zoufalství jednoho dne vzal svůj životopis a dal ho do ruky cizinci na ulici. Osmnáctiletý Aaron O’Dwyer však bezdomovcovu prosbu sdílel na Twitteru a za necelé dva dny získal Jordan desítky nabídek k práci. „Nečekal jsem nic, a nyní mi neustále zvoní mobil s novými nabídkami. Reakce lidí byla prostě úžasná,“ řekl Jordan.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Praha je čtvrtým nejbohatším místem v EU

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

V Portugalsku najdete nejlepší pláž světa

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…