Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

S covidem přišla i pandemie dobra. Velkorysé gesto novomanželů všem vyrazilo dech

Novomanželé z Chicaga věnovali jídlo ze zrušené svatební hostiny potřebným. Zdroj: CNN

Člověk míní a covid mění. Pandemie letos překazila plány na nejednu svatební hostinu a učí nás přistupovat k takovým událostem s mnohem větším nadhledem. Povedlo se to třeba novomanželům z amerického Chicaga, kteří občerstvení pro dvě stě svatebčanů darovali lidem s vážným duševním onemocněním.

Když se Emily Buggová a Billy Lewis dozvěděli, že se musí kvůli protiepidemickým opatřením na svatbě obejít bez všech svých blízkých, netrvalo jim dlouho, než vymysleli, jak naložit s objednanou svatební hostinou. Symbolicky na Den díkůvzdání věnovali dvě stě porcí jídla, které pro ně připravila cateringová společnost Big Delicious Planet, lidem s duševním onemocněním.

Velkorysé gesto novomanželů inspirovalo další dárce: Zdroj:CNN

Emily totiž pracuje v neziskové organizaci Thresholds, která pomáhá lidem s psychickými nemocemi, a tak si dokázala představit, jak je slavnostní jídlo potěší. „Při pohledu z širší perspektivy není zrušení velké svatební hostiny zdaleka to nejhorší, co se vám může stát. Jsme šťastní, že už jsme svoji, a tak můžeme radost rozdávat dál,“ řekla Buggová. Podobným způsobem pak novomanželé využili i peníze, které měly původně sloužit na pronájem prostor pro plánovanou hostinu – věnovali je nadaci, která podporuje pacienty s epilepsií.

Jejich dobrý skutek pak inspiroval další dobrodince, kteří se nyní ozývají přímo organizaci Thresholds. Jídla ze zrušených večírků či oslav tak putují potřebným čím dál častěji.

Zdroj: CNN

Související články

Zaručeně zlepší den

Průlomový výzkum je nadějí v boji proti nejnákladnější nemoci na světě

Českou aplikaci pro duševní wellbeing VOS.health využívá celý svět

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Začněte se hýbat. Krátké procházky prospívají zdraví

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…