Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

S covidem přišla i pandemie dobra. Velkorysé gesto novomanželů všem vyrazilo dech

Novomanželé z Chicaga věnovali jídlo ze zrušené svatební hostiny potřebným. Zdroj: CNN

Člověk míní a covid mění. Pandemie letos překazila plány na nejednu svatební hostinu a učí nás přistupovat k takovým událostem s mnohem větším nadhledem. Povedlo se to třeba novomanželům z amerického Chicaga, kteří občerstvení pro dvě stě svatebčanů darovali lidem s vážným duševním onemocněním.

Když se Emily Buggová a Billy Lewis dozvěděli, že se musí kvůli protiepidemickým opatřením na svatbě obejít bez všech svých blízkých, netrvalo jim dlouho, než vymysleli, jak naložit s objednanou svatební hostinou. Symbolicky na Den díkůvzdání věnovali dvě stě porcí jídla, které pro ně připravila cateringová společnost Big Delicious Planet, lidem s duševním onemocněním.

Velkorysé gesto novomanželů inspirovalo další dárce: Zdroj:CNN

Emily totiž pracuje v neziskové organizaci Thresholds, která pomáhá lidem s psychickými nemocemi, a tak si dokázala představit, jak je slavnostní jídlo potěší. „Při pohledu z širší perspektivy není zrušení velké svatební hostiny zdaleka to nejhorší, co se vám může stát. Jsme šťastní, že už jsme svoji, a tak můžeme radost rozdávat dál,“ řekla Buggová. Podobným způsobem pak novomanželé využili i peníze, které měly původně sloužit na pronájem prostor pro plánovanou hostinu – věnovali je nadaci, která podporuje pacienty s epilepsií.

Jejich dobrý skutek pak inspiroval další dobrodince, kteří se nyní ozývají přímo organizaci Thresholds. Jídla ze zrušených večírků či oslav tak putují potřebným čím dál častěji.

Zdroj: CNN

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.