Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Růst průmyslu v Eurozóně nabral nečekané obrátky

Nejen dlouhodobá spotřeba zboží, ale i průmyslová výroba energií začala znovu stoupat a to až o 0,8 %. To je dvakrát rychleji, než se předpokládalo. Důsledkem je výroba energií a zboží dlouhodobé spotřeby a také náznak toho, že ekonomika zemí platících eurem nadále roste.

Podle upravených dat klesla výroba v průmyslových podnicích eurozóny v březnu o 0,4 %. Stejné číslo odhadovali analytici agentury Reuters na duben s tendencí růstu. Výsledná hodnota růstu +0,8 % byla víc než potěšující.

K nárůstu průmyslové produkce došlo ve všech zemích bloku mimo Finska a Malty, přičemž výroba nejvíce vzrostla ve Španělsku.

V meziročním srovnání byly překonány i odhady. Oproti roku 2013 průmyslová výroba zrychlila a po revidovaném zvýšení o 0,2 % je srovnání velice pozitivní. Průmysl Eurozóny vzrostl meziročně o 1,4 %.

Ani zbytek zemí Evropské unie nezůstal v uplynulém roce pozadu. Výroba se zvýšila o 0,7 %. Ve srovnání s minulým rokem 2013 to je o 2,1 % více. ČR z tohoto hlediska patřila k nejrychleji rostoucím.

Největší meziroční rozdíl v kladných číslech si v Evropské unii připisuje Irsko s 15 %, na druhém místě je Maďarsko s 10,1 % a Česká republika eviduje růst ve výši 9,2 %.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/prumysl-v-eurozone-rostl-dvakrat-rychleji-nez-se-cekalo/r~0ea4ba6af21e11e3b78f0025900fea04/

Související články

Zaručeně zlepší den

Covid lze porazit ve střevech. Nová probiotika urychlí léčbu

Vzácné bílé slůně se vykutálelo na svět v Barmě. Symbolizuje štěstí a prosperitu

Lidé opouští města. Home office umožňuje práci na dálku

Vědci vyvinuli první implantát svého druhu, který zmírňuje bolest bez léků

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…