Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Růst průmyslu v Eurozóně nabral nečekané obrátky

Nejen dlouhodobá spotřeba zboží, ale i průmyslová výroba energií začala znovu stoupat a to až o 0,8 %. To je dvakrát rychleji, než se předpokládalo. Důsledkem je výroba energií a zboží dlouhodobé spotřeby a také náznak toho, že ekonomika zemí platících eurem nadále roste.

Podle upravených dat klesla výroba v průmyslových podnicích eurozóny v březnu o 0,4 %. Stejné číslo odhadovali analytici agentury Reuters na duben s tendencí růstu. Výsledná hodnota růstu +0,8 % byla víc než potěšující.

K nárůstu průmyslové produkce došlo ve všech zemích bloku mimo Finska a Malty, přičemž výroba nejvíce vzrostla ve Španělsku.

V meziročním srovnání byly překonány i odhady. Oproti roku 2013 průmyslová výroba zrychlila a po revidovaném zvýšení o 0,2 % je srovnání velice pozitivní. Průmysl Eurozóny vzrostl meziročně o 1,4 %.

Ani zbytek zemí Evropské unie nezůstal v uplynulém roce pozadu. Výroba se zvýšila o 0,7 %. Ve srovnání s minulým rokem 2013 to je o 2,1 % více. ČR z tohoto hlediska patřila k nejrychleji rostoucím.

Největší meziroční rozdíl v kladných číslech si v Evropské unii připisuje Irsko s 15 %, na druhém místě je Maďarsko s 10,1 % a Česká republika eviduje růst ve výši 9,2 %.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/prumysl-v-eurozone-rostl-dvakrat-rychleji-nez-se-cekalo/r~0ea4ba6af21e11e3b78f0025900fea04/

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.