Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Růst průmyslu v Eurozóně nabral nečekané obrátky

Nejen dlouhodobá spotřeba zboží, ale i průmyslová výroba energií začala znovu stoupat a to až o 0,8 %. To je dvakrát rychleji, než se předpokládalo. Důsledkem je výroba energií a zboží dlouhodobé spotřeby a také náznak toho, že ekonomika zemí platících eurem nadále roste.

Podle upravených dat klesla výroba v průmyslových podnicích eurozóny v březnu o 0,4 %. Stejné číslo odhadovali analytici agentury Reuters na duben s tendencí růstu. Výsledná hodnota růstu +0,8 % byla víc než potěšující.

K nárůstu průmyslové produkce došlo ve všech zemích bloku mimo Finska a Malty, přičemž výroba nejvíce vzrostla ve Španělsku.

V meziročním srovnání byly překonány i odhady. Oproti roku 2013 průmyslová výroba zrychlila a po revidovaném zvýšení o 0,2 % je srovnání velice pozitivní. Průmysl Eurozóny vzrostl meziročně o 1,4 %.

Ani zbytek zemí Evropské unie nezůstal v uplynulém roce pozadu. Výroba se zvýšila o 0,7 %. Ve srovnání s minulým rokem 2013 to je o 2,1 % více. ČR z tohoto hlediska patřila k nejrychleji rostoucím.

Největší meziroční rozdíl v kladných číslech si v Evropské unii připisuje Irsko s 15 %, na druhém místě je Maďarsko s 10,1 % a Česká republika eviduje růst ve výši 9,2 %.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/prumysl-v-eurozone-rostl-dvakrat-rychleji-nez-se-cekalo/r~0ea4ba6af21e11e3b78f0025900fea04/

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.