Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Růst průmyslu v Eurozóně nabral nečekané obrátky

Nejen dlouhodobá spotřeba zboží, ale i průmyslová výroba energií začala znovu stoupat a to až o 0,8 %. To je dvakrát rychleji, než se předpokládalo. Důsledkem je výroba energií a zboží dlouhodobé spotřeby a také náznak toho, že ekonomika zemí platících eurem nadále roste.

Podle upravených dat klesla výroba v průmyslových podnicích eurozóny v březnu o 0,4 %. Stejné číslo odhadovali analytici agentury Reuters na duben s tendencí růstu. Výsledná hodnota růstu +0,8 % byla víc než potěšující.

K nárůstu průmyslové produkce došlo ve všech zemích bloku mimo Finska a Malty, přičemž výroba nejvíce vzrostla ve Španělsku.

V meziročním srovnání byly překonány i odhady. Oproti roku 2013 průmyslová výroba zrychlila a po revidovaném zvýšení o 0,2 % je srovnání velice pozitivní. Průmysl Eurozóny vzrostl meziročně o 1,4 %.

Ani zbytek zemí Evropské unie nezůstal v uplynulém roce pozadu. Výroba se zvýšila o 0,7 %. Ve srovnání s minulým rokem 2013 to je o 2,1 % více. ČR z tohoto hlediska patřila k nejrychleji rostoucím.

Největší meziroční rozdíl v kladných číslech si v Evropské unii připisuje Irsko s 15 %, na druhém místě je Maďarsko s 10,1 % a Česká republika eviduje růst ve výši 9,2 %.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/prumysl-v-eurozone-rostl-dvakrat-rychleji-nez-se-cekalo/r~0ea4ba6af21e11e3b78f0025900fea04/

Související články

Zaručeně zlepší den

Ekologicky šetrná plastová židle z Česka nadchla na mezinárodní soutěži Green Concept Award

Vědci konečně identifikovali otisky, které zanechala exploze „prvních hvězd“ v našem vesmíru

Mýdlo působí na komáry jako magnet, zjistili vědci

Dočkáme se levnější vody? Češi snižují její spotřebu

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Jak se mít ráda? Jak o sebe prostřednictvím jógy pečovat? A jak sladit svou praxi s ženským cyklem?…