Rohlík.cz spustil ekologické nakupování ve vratných obalech

Zdroj fotografie: Rohlík.cz

České online supermarkety neusínají na vavřínech a v různých trendech zdatně sekundují kamenným obchodům. Otevřeni jsou i bezobalovému nakupování. Rohlík.cz od minulého týdne nabízí nákup více než 30 položek ve vratných nádobách.

Rýže, luštěniny, mléčné produkty, mouka, cukr, oříšky, semínka, ale i ekodrogerie. Tento sortiment lze nyní na Rohlík.cz zakoupit bez jednorázového obalu. „Zákazníci nás dlouhodobě žádali o bezobalové řešení, zvolili jsme způsob, který je opravdu bez odpadu a zároveň nejvíce hygienický. Dodavatelé nám skleněné nádoby naplněné potravinami přivezou, použité pak z našeho skladu odvezou, důkladně vymyjí a znovu naplní. Myslím, že se jedná o důrazný čin v rámci šetrného přístupu k životnímu prostředí,“ říká zakladatel firmy Tomáš Čupr. Vratné obaly jsou zálohované, a to ve výši 5 až 20 korun podle typu nádoby.

Bezobalové trvanlivé potraviny v BIO kvalitě pro Rohlík.cz dodává společnost PROBIO, mléčné výrobky farma Bemagro, ekodrogerii zajišťuje společnost Tierra Verde. Nakupování bez plastových obalů už dříve otevřel také Košík.cz, který nabízí prodej některých surovin na váhu do papírových sáčků.

Autor článku

Kristýna Motlová