Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Roční dovolená na Sicílii? Můžete si ji užívat zdarma

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Život u moře v teplíčku je vaším snem? Pak neváhejte a přihlaste se do výzvy Airbnb. Tato služba hledá dobrovolníka, který by se na dvanáct měsíců přesídlil do sicilské obce Sambuca a pobýval v jednom z pronajímaných domů.

Málokdo dává věci jen tak zadarmo, tak kde je háček, říkáte si? Vítězný kandidát se musí aktivně zapojit do místní komunity a ve svém novém domově poskytovat ubytování. Cílem je oživit tamní odumírající společenství. Městečko Sambuca totiž trpí malou osídleností, což se už v minulosti snažilo vedení obce vyřešit prodejem domů za symbolické euro. Aktuálně v městečku žije kolem šesti tisíc osob.

„Pobyt v Sambuce bude trvat rok, započne 30. června a kandidát si bude moci nechat všechny výdělky z poskytování ubytování,“ doplnila platforma podrobnosti. Hosté by měli dostat prostor k návštěvám minimálně devět měsíců, čtvrt roku mohou rezidenti domu žít v soukromí. Nabízený dům je přitom krásný, nově zrekonstruovaný. Skýtá několik ložnic, dva obývací pokoje a mnoho dalšího. Kapacita je však omezena na dva dospělé a dvě děti. Kandidátům musí být přes 18 let a nezbytné je domluvit se anglicky. Italština je výhodou. Zájemci vyplní krátký motivační dopis a přihlášku, ze kterých se pak bude losovat vítěz.

Zdroj: Novinky

Související články

Zaručeně zlepší den

V Českém Švýcarsku vyrašily první zelené výhonky rostlin

Speciální obleček uleví v létě mazlíčkům díky zabudovanému větráku

Plzeňské pivo si vychutnáme ze skla. Prazdroj skončil s PET lahvemi

Jak prospět svému zdraví? Pijte zelený čaj

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…