Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Roční dovolená na Sicílii? Můžete si ji užívat zdarma

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Život u moře v teplíčku je vaším snem? Pak neváhejte a přihlaste se do výzvy Airbnb. Tato služba hledá dobrovolníka, který by se na dvanáct měsíců přesídlil do sicilské obce Sambuca a pobýval v jednom z pronajímaných domů.

Málokdo dává věci jen tak zadarmo, tak kde je háček, říkáte si? Vítězný kandidát se musí aktivně zapojit do místní komunity a ve svém novém domově poskytovat ubytování. Cílem je oživit tamní odumírající společenství. Městečko Sambuca totiž trpí malou osídleností, což se už v minulosti snažilo vedení obce vyřešit prodejem domů za symbolické euro. Aktuálně v městečku žije kolem šesti tisíc osob.

„Pobyt v Sambuce bude trvat rok, započne 30. června a kandidát si bude moci nechat všechny výdělky z poskytování ubytování,“ doplnila platforma podrobnosti. Hosté by měli dostat prostor k návštěvám minimálně devět měsíců, čtvrt roku mohou rezidenti domu žít v soukromí. Nabízený dům je přitom krásný, nově zrekonstruovaný. Skýtá několik ložnic, dva obývací pokoje a mnoho dalšího. Kapacita je však omezena na dva dospělé a dvě děti. Kandidátům musí být přes 18 let a nezbytné je domluvit se anglicky. Italština je výhodou. Zájemci vyplní krátký motivační dopis a přihlášku, ze kterých se pak bude losovat vítěz.

Zdroj: Novinky

Související články

Zaručeně zlepší den

Sčitatelé letos na krmítkách viděli více než půl milionu ptáků

Proč pravěcí lidé kreslili zvířata? Odpověď našel amatérský archeolog

Americká agentura vybuduje digitální dvojče zemské atmosféry s umělou inteligencí

Do práce na kole, pěšky nebo poklusem: postavte se výzvě

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…