Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Řidiči si pomáhají. Nová česká aplikace zachraňuje životy

Zdroj ilustrační fotografie: Pixabay

Všichni jsme lidé, ne stroje. Každý člověk přitom občas udělá chybu, což se týká i řidičů. Mohou to být zapomenutá rozsvícená světla, špatné parkování nebo třeba podhuštěná pneumatika. Pro tyto případy vznikla nová aplikace Varuj mě.

Aplikace představuje možnost, jak lze řidiče jednoduše informovat o tom, co se s jeho vozidlem děje. Dotyčný může díky tomu urychleně sjednat nápravu a zabránit tak dalším případným škodám nebo pokutám. Vy sami můžete někoho varovat, ale zároveň také být varován od ostatních. Projekt je zkrátka přínosný pro všechny zúčastněné strany. Dá se tak předejít různým katastrofám – například když člověk zapomene zvíře v autě.

A jak aplikace funguje? Úplně jednoduše. Na webu Varuj mě do příslušného políčka vyplníte SPZ vozidla a vyberete problém, kterého jste si všimli. Zpráva poté zamíří k příjemci. Je potřeba být zaregistrován, abyste mohli obdržet zprávy o svém automobilu. Podněty přitom mohou podávat i neregistrovaní uživatelé. Tak směle do toho.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Naděje v léčbě rakoviny: nová chemoimunoterapie zamezuje jejímu relapsu

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…