Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Restaurace zpěváka Bon Joviho nabízí jídlo zdarma lidem v nouzi

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Fotky: jbjsoulkitchen.org, Facebook organizace

Známý zpěvák otevřel dvě komunitní restaurace, kde lidé, kteří si jídlo nemohou dovolit, dostanou najíst i bez placení. Svou porci si však musí odpracovat.

První pobočku restaurace JB Soul Kitchen, která se nachází v New Jersey, doplnila v roce 2016 druhá provozovna v Toms River. V oblasti, která se potýká se škodami způsobenými mohutným hurikánem Sandy. Obě restaurace vznikly pod záštitou zpěvákovy nadace The Jon Bon Jovi Soul Foundation, která si klade za cíl podílet se na přerušení začarovaného kruhu hladu, chudoby a bezdomovectví.

Bon Joviho restaurace fungují na dobročinném, ale férovém principu. Na jídelním lístku nejsou uvedeny ceny. Návštěvníci, kteří si mohou dovolit zaplatit, jsou vyzváni přispět 20 dolarů. Ti, kteří si to dovolit nemohou, by si pak svou porci měli odpracovat. Lidé v nouzi tak v restauraci dostanou najíst výměnou za výpomoc s prací v kuchyni a obsluhováním. Zároveň je kladen důraz na nutriční vyváženost jídel a co největší zastoupení lokálních surovin a plodin vypěstovaných přímo na zahradě restaurace.

Zdroj: JB Soul Kitchen

Související články

Zaručeně zlepší den

Země má stabilizační mechanismus. Udržuje ji obyvatelnou

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Byl Tyrannosaurus rex obr? Mohl být mnohem větší, než si vědci dosud mysleli

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Jak se mít ráda? Jak o sebe prostřednictvím jógy pečovat? A jak sladit svou praxi s ženským cyklem?…