Restaurace zpěváka Bon Joviho nabízí jídlo zdarma lidem v nouzi

Zdroj fotografií: Fotky: jbjsoulkitchen.org, Facebook organizace

Známý zpěvák otevřel dvě komunitní restaurace, kde lidé, kteří si jídlo nemohou dovolit, dostanou najíst i bez placení. Svou porci si však musí odpracovat.

První pobočku restaurace JB Soul Kitchen, která se nachází v New Jersey, doplnila v roce 2016 druhá provozovna v Toms River. V oblasti, která se potýká se škodami způsobenými mohutným hurikánem Sandy. Obě restaurace vznikly pod záštitou zpěvákovy nadace The Jon Bon Jovi Soul Foundation, která si klade za cíl podílet se na přerušení začarovaného kruhu hladu, chudoby a bezdomovectví.

Bon Joviho restaurace fungují na dobročinném, ale férovém principu. Na jídelním lístku nejsou uvedeny ceny. Návštěvníci, kteří si mohou dovolit zaplatit, jsou vyzváni přispět 20 dolarů. Ti, kteří si to dovolit nemohou, by si pak svou porci měli odpracovat. Lidé v nouzi tak v restauraci dostanou najíst výměnou za výpomoc s prací v kuchyni a obsluhováním. Zároveň je kladen důraz na nutriční vyváženost jídel a co největší zastoupení lokálních surovin a plodin vypěstovaných přímo na zahradě restaurace.

Zdroj: JB Soul Kitchen

Autor článku

Adéla Svobodová