Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ráj pro domácí mazlíčky. V Itálii vzniká první město přátelské ke zvířatům

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Ideální místa pro život člověka se pravidelně dozvídáme z různých žebříčků a anket. Ale co naši zvířecí přátelé? Italské město Lucca v Toskánsku se stane přívětivějším k domácím mazlíčkům. Půjde o první pet-friendly (přátelské ke zvířatům) město v Evropě.

Projekt financovaný Evropskou unií si klade za cíl podpořit soužití lidí s domácími mazlíčky. Jedná se o jeden z nástrojů, jak podpořit kontakt obyvatel s přírodou, což by mělo mít pozitivní vliv na psychiku a zdraví člověka. Informoval o tom server The Times.

Ve městě bude proto potřeba nově uzpůsobit územní plánování, které na zvířata nebralo příliš ohled. V rámci projektu je nutné zamyslet se nad otázkami, jak zapojit zvířata do každodenního života města nebo jak se budou pohybovat ve veřejné dopravě. Za nápadem stojí veterinární odbor univerzity v Pise, rada města a společnost Lucca Crea. Profesor ekonomie zemědělství Francesco Di lacovo doufá, že tento model bude přenosný i do dalších evropských měst.

Zdroj: Radio Wave

Související články

Byznys

Brno znovu figuruje mezi TOP 10 evropských měst

Inspirace

Německý fotograf baví svět originálními snímky psů se žrádlem

Inspirace

Hasiči pomáhají psím útulkům. S mazlíčky nafotili kalendář

Inspirace

Za psa z útulku už obyvatelé Kroměříže platit nemusí

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.