Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

První červnový týden bude v Česku patřit čtení dětem

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: StockSnap.io

Čtete doma dětem? Jestli ne, příští týden máte ideální příležitost začít. Po celé republice se totiž uskuteční Týden čtení dětem, který chce právě ke čtení motivovat jak děti, tak jejich rodiče.

Každodenní čtení dětem je rituál plný pozitiv. Pomáhá budovat a utužovat pouto mezi rodičem a dítětem i vztah jich obou k literatuře. Dětem obohacuje jazykovou zásobu, doplňuje znalosti, učí životním hodnotám nebo rozvíjí představivost.

Týden čtení dětem je jednou z aktivit iniciativy Celé Česko čte dětem. Na webových stránkách projektu můžou rodiče načerpat i tipy, jaké knihy dětem předčítat nebo jak si při společném čtení počínat. V rámci týdne se od 1. do 7. června uskuteční po celém Česku různé akce na podporu čtení, ať už v knihovnách, školách a školkách či literárních kavárnách.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.