Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt mladého nadšence vyzývá: Daruj knihu seniorovi

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Facebook události

Leží vám doma na polici knihy pokryté vrstvou prachu, které se už u vás žádné slávy nedočkají? Pošlete je dál! Jednou z možností je iniciativa Daruj knihu seniorovi, která se uskuteční 19. května v Praze.

„V roce 2014 jsem začal působit v nadaci Krása pomoci jako dobrovolník. Zároveň jsem založil projekt na podporu čtení knih na sociálních sítích. Přemýšlel jsem, jak bych to propojil, a napadlo mě, že bych umožnil seniorům v domovech získat nové knížky přímo od lidí,“ popisuje vznik svého nápadu Jakub Pavlovský. Jeho myšlenka spojuje dohromady hned několik dobrých věcí. Dává zapomenutým knihám nový život, dělá radost seniorům a podporuje čtení jako takové.

Akce se letos koná už potřetí. V pátek 19. května bude během odpoledne možné knihy odevzdat v pražské kavárně SmetanaQ. Po skončení bude následovat třídění knih a jejich individuální předání seniorům ve vybraných domovech.

Iniciátor akce doporučuje, aby lidé darovali takovou knihu, která by jim samotným udělala radost. Zároveň by měla být vhodná pro seniory – jak stavem, tak obsahem. Ideální pak je přidat ke knize věnování pro budoucího čtenáře, díky němuž je proces darování osobnější a vřelejší. „Někdy mě až překvapuje, jak jsou lidé rádi, že si na ně někdo vzpomněl. Mám z toho každopádně krásný pocit,“ říká Pavlovský.

Související články

Byznys

Uživatelé skrze nástroj Givt věnovali neziskovkám už milion

Inspirace

V České republice mírně vzrostl počet čtenářů

Inspirace

Hasiči pomáhají psím útulkům. S mazlíčky nafotili kalendář

Inspirace

Češi v rámci Národní potravinové sbírky věnovali 886 tisíc porcí jídla

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu