Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Čistou přírodou mapuje trasy, které turistům umožňují třídit odpad

Zdroj fotografie: samosebou.cz

Odpadky do přírody nepatří! Turistické trasy, na nichž je třídění odpadu hračka, najdete díky osvětové kampani se zvířátky jednoduše online.

Projekt Čistou přírodou vznikl proto, aby – jak už název napovídá – příroda zůstala čistá. A to i nyní, když je turistická sezóna v plném proudu. Na webu Čistou přírodou si můžete výlet nejen naplánovat, ale i virtuálně projít. U každé trasy navíc najdete její náročnost, záchytné body, které stojí za zastávku, a také třídící místa, kde pohodlně vytřídíte odpad zbylý třeba ze svačin a pití.

Jednoduché principy udržování čistoty v přírodě pomáhají široké veřejnosti předat maskoti v podobě zvířat, jež v přírodě žijí. Letošním ambasadorem je datel, který vytrvalým lovem červů z kmenů zachraňuje stromy – podobně jako lidé třídící papír. Heslo Co si do lesa přineseš, to taky vytřídíš, nebo si to odneseš! si tak snadno osvojí i děti.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pátky bez masa: Katolická tradice by mohla snížit globální emise uhlíku, zjistila studie

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Úspěch českých lékařů. Provedli mezinárodní transplantaci ostrůvků slinivky

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Den za dnem žijeme své životy, jak jsme zvyklí. Bohužel někdy musí přijít rána osudu, aby nás…