Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Profesionální kouzelnice používá své triky k šíření povědomí o změně klimatu

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Megan Swann je průkopnická kouzelnice, jejíž triky obsahují zásadní poselství o klimatu. Když se v roce 1992 narodila, svět magie, v níž tradičně dominovali muži, teprve začal ženám dovolovat, aby se připojily ke společnosti kouzelníků, píše Euro News.

Nyní ve svých 30 letech je Swann nejen nejmladší a první prezidentkou společnosti, ale využívá svého postavení a magie ke zvyšování povědomí o změně klimatu a životním prostředí. Swann studovala na univerzitě ochranu divoké zvěře a postupem času byla stále sklíčenější z obrovských problémů, kterým svět přírody čelí, a z nedostatku akcí, které by nějak přispěly k pozitivní změně.

A tak Swann začala do svých vystoupení zařazovat triky s ekologickým poselstvím, které předváděla přímo ve školách. Sama řekla, že používá magii jako komunikační nástroj. Je to způsob, jak zaujmout pozornost a sdílet zprávu zábavným způsobem.

Jaký je její nejlepší ekologický trik?

Swann, která dostala svůj první magický set v pěti letech, řekla, že jeden z jejích oblíbených triků zahrnuje tři lana představující rostliny, zvířata a hmyz. Tato lana mají stejnou délku, aby názorně ukázala přírodu v rovnováze. Když mluví o problémech, kterým svět čelí hlavně kvůli nám lidem, délka lan se postupně mění. Následně vždy se studenty hovoří o tom, co můžeme udělat, abychom pomohli vrátit lana zpět na jejich původní, stejnou délku.

Jednou z klíčových věcí, které jsem si během studia uvědomila, bylo, jak důležité je environmentální vzdělávání. Máme tolik řešení, jak tyto problémy vyřešit, ale nepoužíváme je,“ uvádí Megan Swann.

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

Dánsko chce snížit věk pro potraty bez souhlasu rodičů i nezletilým dívkám

Souboj medvědů zaujal porotu. Snímek se stal nejlepší fotografií

Středozemní moře ukrývalo pozůstatky neolitického osídlení a kamennou cestu

Ideální pěnu u piva mají zajistit nové plechovky

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…