Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Překvapení pro ochránce zvířat. Majonéza zachraňuje životy želvám ohroženým ropnou skvrnou

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Kreativní způsob, jak zbavit mořské želvy dehtu z ropné skvrny, našli zaměstnanci Národního centra pro záchranu mořských želv v Izraeli. Živočichy zasažené ropným únikem krmí majonézou.

Nedávný únik ropy zasáhl téměř 200 kilometrů izraelského pobřeží a vážně ohrozil život řady zvířat včetně zelených mořských želv, které zde hnízdí. Průdušnice i trávicí systém živočichů naplnila tato ekologická katastrofa dehtem. Pracovníkům centra pro záchranu mořských želv se však podařilo zjistit, že je možné dehet z organismu odstranit běžně dostupnou potravinou – majonézou.

Krmíme želvy substancemi, jako je majonéza, které zjevně dokážou dehet rozložit a jejich organismus vyčistit,“ uvedl pro server The Independent pracovník záchranného centra Guy Ivgy. Majonéza se ukázala jako velmi efektivní hlavně při čištění želvích průdušnic. Želvičky by se měly do jednoho až dvou týdnů plně zotavit a poté budou vypuštěny zpět do volné přírody.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Naděje v léčbě rakoviny: nová chemoimunoterapie zamezuje jejímu relapsu

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Vždycky je pro co žít. Touto větou by se dal shrnout obsah knihy Vzdát můžeš zítra, kterou napsal…