Překrytí nenávistného tetování zdarma. Američtí tatéři dávají lidem možnost nápravy

Zdroj fotografie: Facebook WPSD-TV

Tetovací salon v americkém státě Kentucky nabízí zdarma překrytí vytetovaných nápisů a symbolů s nenávistnou tematikou. Tatéři ze studia Gallery X Art Collective se tak rozhodli reagovat na činnost hnutí Black Lives Matter, které protestuje proti rasové nespravedlnosti a brutalitě policejních zákroků.

Zdroj fotografie: Facebook Gallery X Art Collective

Gallery X Art Collective by rádo rozšířilo svoji nabídku o možnost změnit vlastní budoucnost a stát se lepším člověkem,“ napsali tatéři u svého facebookového postu. Výzva měla velký ohlas – o službu, při které tatéři zdarma překryjí nenávistná tetování jinými motivy, projevily od začátku června zájem stovky lidí. Nabídka platí jak pro rasistické, tak i jakkoli jinak nenávistné zobrazení, které je alespoň několik let staré. Nezahrnuje naopak překrývání politických či náboženských motivů, stejně tak jako tetování odkazujících na bývalé partnery.

Zdroj fotografie: Facebook Gallery X Art Collective

Tetovací studio se nachází ve městě Murray a vedou ho tatéři Jeremiah Swift a Ryun King. „Mít cokoli souvisejícího s nenávistí je naprosto nepřijatelné. Mnoho lidí v mládí prostě jen neznalo lepší způsob vyjádření a na jejich tělech tak dodnes zůstaly chyby. Chceme jen zajistit, aby všichni měli možnost to změnit,“ vysvětlil nápad King pro deník CNN.

Související články

Zaručeně zlepší den

Konec bytové krize? Praha našla způsob, jak lidem zajistit dostupné bydlení

Češi vynalezli revoluční technologii na zpracování odpadu

Salát ze zahrádky v prosinci? Rakušan našel způsob, jak pěstovat zeleninu v zimě

Vypadá jako bedla, u jídla si na ní ale nepochutnáte. Mykologové v Česku našli vzácnou houbu

Inspirativní rozhovor

Jana Leitnerová

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou skupiny Dobro v době korony.

Jana Leitnerová