Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pražským domovům pro seniory poskytuje pomoc létající zdravotnický tým

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Nově zřízený krizový zdravotnický tým ode dneška obsluhuje pražské domovy důchodců, domovy se zvláštním režimem a domovy pro osoby se zdravotním postižením. Zařízením poskytne zdravotnickou, psychologickou a personální podporu.

Součástí krizového týmu je praktický lékař, lékař paliativní medicíny, tři medici, zdravotní sestra, psycholog a několik specialistů. Hlavním cílem projektu je poskytnutí ošetřovatelské péče, testování na COVID-19 a dezinfekce prostor pobytových zařízení. Svou činností by tým navíc mohl alespoň částečně ulevit přetíženým zaměstnancům.

Pražská záchranná služba se tak snaží pomoci v boji s pandemií. Takzvaný létající tým má k dispozici speciálně vybavené výjezdové vozidlo záchranné služby. Pobytová zařízení sociální služby obsluhuje podle harmonogramu ve všední dny od 8 ráno do 18 hodin odpoledne. „Aktuálně velmi intenzivně pracujeme i na jejich pohotovostní činnosti v noci a o víkendech, nicméně vše závisí na získání potřebného odborného personálu,“ uvedl ředitel pražského odboru zdravotnictví Martin Ježek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.