Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pražská ZOO letos věnuje na záchranářské projekty přes 4 miliony korun

Zdroj fotografie: : Miroslav Bobek, ZOO Praha

Činnost zoologických zahrad zdaleka nezahrnuje jen to, co na první pohled vidí běžný návštěvník. Pražská ZOO je společně s hlavním městem zapojená do mezinárodního systému podpory projektů na záchranu ohrožených druhů ve volné přírodě. A letos je podpoří částkou převyšující čtyři miliony korun.

Dříve ZOO Praha věnovala na záchranářské projekty dvě koruny z každého vstupu. Letos příspěvek narostl na tři koruny, přičemž návštěvnost překonala 1 400 000 vstupů. Pražská zoo přitom patří k průkopníkům tzv. in-situ projektů, které pomáhají zvířatům přímo v místě jejich přirozeného výskytu. Nejznámějším z nich je Návrat divokých koní, který se snaží obnovit populaci divokých koní Převalského v Mongolsku.

„Pražská zoo si už svými projekty na pomoc ohroženým zvířatům ve volné přírodě a vůbec podporou ohrožených druhů dokázala získat mezinárodní renomé a prestiž a hlavní město ji v tom samozřejmě maximálně podporuje,“ uvedl náměstek primátora Prahy Petr Hlubuček.

Související články

Byznys

Obliba digitálního dárcovství v Česku nadále roste

Inspirace

V Americe začal fungovat charitativní prodejní automat

Inspirace

Začíná tradiční tříkrálová sbírka. Pomůže dětem i seniorům

Inspirace

Charitativní bazárek v Olomouci přispěje na dobrou věc

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.