Třídění jedlých olejů bude v Praze jednodušší. Přibudou nové kontejnery

Zdroj fotografií: Město Hořice

Speciální oranžové kontejnery na jedlé oleje budou nově umístěny v Praze na téměř 70 místech. Pro magistrát je zdarma zajistí společnost Viking group ve zkušebním provozu na dobu dvou let. V případě, že se nádoby osvědčí, je město rozšíří na více míst.

Nádoby Praha dodá zejména do menších okrajových městských částí. Důvodem je velký zájem ze strany obyvatel. Občanům to pomůže především vyřešit časté dilema – kam s použitými oleji. Dosud je mohli odvést do některého ze sběrných dvorů, nebo počkat na mobilní svoz nebezpečného odpadu a jedlých olejů. Nové kontejnery by měly situaci občanům ještě více usnadnit.

Obce v České republice mají od začátku roku povinnost zajistit sběr použitých tuků. Řada obcí přitom podporovala třídění jedlých olejů dobrovolně už dříve. Zatímco v roce 2016 je vybíralo z celkového počtu 6258 obcí pouze 600, o rok později se počet zapojených měst zvýšil na přibližně 900.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura