Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praha patří mezi 50 nejlepších měst k procházkám. Tip na výlet zaujme i domorodce

Zdroj ilustrační fotografie: Pixabay

Poutě, výlety, toulání se přírodou. Pěší turistika opět nabírá na popularitě. Jeden z předních cestovatelských webů Tourlane vytvořil seznam padesáti měst, která jsou k procházkám nejvhodnější. Patří mezi ně i Praha.

Redaktoři sestavili žebříček na základě pěší vzdálenosti mezi pěti nejvýznamnějšími atrakcemi ve městě. Nejednalo se však o jediný klíčový ukazatel. Ze stovky lokalit po celém světě pak vybrali pouze ty, kde jsou památky a zábava koncentrovány na trase o délce maximálně 10 mil (přibližně 16 kilometrů).

Seznamu dominovala italská Florencie a Benátky. Česká metropole obsadila krásnou třiadvacátou příčku. Mezi vybrané top památky redaktoři zařadili pražskou zoologickou zahradu, katedrálu sv. Víta, Pražský hrad, Karlův most a Staroměstské náměstí. Trasa by měla zabrat necelou hodinu a půl. Tento tip na výlet může posloužit i místním.

Související články

Zaručeně zlepší den

V Česku se daří snižovat plýtvání jídlem. IKEA ušetřila 240 tisíc porcí

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Mladík z Pardubic staví dostupné bydlení podle amerických Tiny Houses

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…