Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praha otevře nové coworkingové centrum. Pomůže studentům v praxi

Ilustrační fotografie. Zdroj: Unsplash

První krok v cestě za sítí coworkingových studentských center udělali tento týden pražští radní. Schválili veřejnou zakázku Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia na vybudování haly pro praktickou výuku. V budoucnu by na ni měly navázat další.

S praktickou výukou i přípravou start-upů pomůžou studentům upravené prostory Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia už v příštím roce. Škola projde rekonstrukcí, modernizací a některé nevyhovující objekty budou odstraněny a nahrazeny jinými. To je příležitost pro vznik nové haly určené právě k praktickým cvičením. „Pracoviště v nové hale nám umožní ještě lépe provázat teoretické studium s praxí. Kromě toho budou tato pracoviště využívána na workshopy pro žáky základních škol a také jako zázemí pro Coworkingové centrum a Inkubátor start-upů při naší škole,“ uvedl ředitel školy Radko Sáblík.

Počet učeben by se měl navýšit a měly by být modernější. „Nově vybudované učebny podpoří podnikavost pražských školáků ještě před odchodem na vysoké školy nebo do zaměstnání,“ doplnil radní pro oblast školství Vít Šimral. Ambicí Prahy je mít v následujících letech podobných studentských center coworkingu více.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu