Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praha otevře nové coworkingové centrum. Pomůže studentům v praxi

Ilustrační fotografie. Zdroj: Unsplash

První krok v cestě za sítí coworkingových studentských center udělali tento týden pražští radní. Schválili veřejnou zakázku Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia na vybudování haly pro praktickou výuku. V budoucnu by na ni měly navázat další.

S praktickou výukou i přípravou start-upů pomůžou studentům upravené prostory Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia už v příštím roce. Škola projde rekonstrukcí, modernizací a některé nevyhovující objekty budou odstraněny a nahrazeny jinými. To je příležitost pro vznik nové haly určené právě k praktickým cvičením. „Pracoviště v nové hale nám umožní ještě lépe provázat teoretické studium s praxí. Kromě toho budou tato pracoviště využívána na workshopy pro žáky základních škol a také jako zázemí pro Coworkingové centrum a Inkubátor start-upů při naší škole,“ uvedl ředitel školy Radko Sáblík.

Počet učeben by se měl navýšit a měly by být modernější. „Nově vybudované učebny podpoří podnikavost pražských školáků ještě před odchodem na vysoké školy nebo do zaměstnání,“ doplnil radní pro oblast školství Vít Šimral. Ambicí Prahy je mít v následujících letech podobných studentských center coworkingu více.

Související články

Zaručeně zlepší den

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Vědci jako první na světě vytvářejí ekologický cement z řas

Ve Virginii byl právě zahájen největší světový projekt 3D tištěného bydlení

Kam vyrazit pozorovat hvězdy? Přinášíme tipy na nejlepší česká planetária a hvězdárny

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …