Praha opět zavádí mikrobusovou dopravu pro lidi s handicapem

Zdroj fotografie: handicap-transport.cz

Od května tohoto roku se lidé s handicapem mohou po Praze opět svézt mikrobusy. Službu město obnovilo na jeden rok pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P. Zájemci s trvalým bydlištěm v Praze se tak mohou svézt za 32 korun, nástupní taxa stojí dalších 10 korun. Doprovodit je může jedna osoba.

Osoby se sníženou schopností pohybu bude po Praze převážet sedmnáct mikrobusů. Zájemci si mohou objednat i cestu mimo Prahu. V tom případě ale stojí jeden kilometr 16 korun. Službu zajišťuje dopravce Handicap-Transport. Ten ale do budoucna nebude jediný, systém má do roku projít výraznými změnami.

Mluvčí Pražské integrované dopravy Filip Drápal uvedl pro E15, že se připravuje vypsání dalšího výběrového řízení pro dopravce. „Zakázka může být rozdělena až na čtyři části, aby se mohlo přihlásit více dopravců nabízejících různorodé služby,“ doplnil Drápal. Zástupci Pražské integrované dopravy proto chtějí vypsat čtyřletou zakázku za účelem přestavby systému pražské dopravy pro lidi s handicapem. Podle odhadů bude stát přibližně 190 milionů korun.

Zdroj: e15.cz

Autor článku

Zuzana Tomášková