Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praha mapuje studně. Do budoucna by mohly sloužit jako alternativní zdroj vody

Ilustrační foto: Pixabay

Voda detoxikuje tělo a díky odvádění škodlivin urychluje jeho regeneraci. V zásadě platí, že má dobře hydratovaný organismus našlápnuto k celkovému zdraví. Nejen proto nyní Praha mapuje studně, aby je mohla využít jako náhradní zdroje vody. Průzračného nápoje by tak měl být na jejím území i do budoucna dostatek.

Projekt byl zahájen v roce 2017, kdy pražský magistrát na základě starších mapových podkladů zjistil, že se na území metropole objevuje 12 460 studní. Z toho bylo 112 dostatečně vydatných a nacházelo se na pozemcích města nebo státu. Po vyřazení všech problematických exemplářů nakonec Magistrát hlavního města Prahy vybral 44 potenciálně vhodných studní. Ve většině z nich plánuje provést čerpací zkoušky a analýzy kvality vody.

Následovat bude prověření a zjišťování kvality vody laboratorními testy. Ze čtyř zatím prověřených zdrojů jsou perspektivní dva. Magistrát se letos chystá provést obdobné zkoušky u dalších 37 studní. Tři byly vyřazeny jako historické.

V současnosti je Praha téměř ze tří čtvrtin zásobována pitnou vodou z úpravny vody Želivka, která čerpá vodu z vodárenské nádrže Švihov na řece Želivce.

Zdroj: Ekolist

Související články

Zaručeně zlepší den

Nově objevený planetární systém může ukrývat život. Leží v galaktickém sousedství Země

Pětileté dívce se podařilo publikovat vlastní knihu. Zařadila se tak do Guinnessovy knihy rekordů

První hmatatelný důkaz výbuchu supernovy: egyptský kámen Hypatia

Býčci si vyhodí z kopýtka a jejich životy budou ušetřeny

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Termín mikrobiom je čím dál častěji skloňovaný lékaři, vědci a lidmi, kteří se věnují alternativní…