Voda detoxikuje tělo a díky odvádění škodlivin urychluje jeho regeneraci. V zásadě platí, že má dobře hydratovaný organismus našlápnuto k celkovému zdraví. Nejen proto nyní Praha mapuje studně, aby je mohla využít jako náhradní zdroje vody. Průzračného nápoje by tak měl být na jejím území i do budoucna dostatek.
Projekt byl zahájen v roce 2017, kdy pražský magistrát na základě starších mapových podkladů zjistil, že se na území metropole objevuje 12 460 studní. Z toho bylo 112 dostatečně vydatných a nacházelo se na pozemcích města nebo státu. Po vyřazení všech problematických exemplářů nakonec Magistrát hlavního města Prahy vybral 44 potenciálně vhodných studní. Ve většině z nich plánuje provést čerpací zkoušky a analýzy kvality vody.
Následovat bude prověření a zjišťování kvality vody laboratorními testy. Ze čtyř zatím prověřených zdrojů jsou perspektivní dva. Magistrát se letos chystá provést obdobné zkoušky u dalších 37 studní. Tři byly vyřazeny jako historické.
V současnosti je Praha téměř ze tří čtvrtin zásobována pitnou vodou z úpravny vody Želivka, která čerpá vodu z vodárenské nádrže Švihov na řece Želivce.
Zdroj: Ekolist
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Je červen – období, kdy většinu volného času trávíme v parcích, v lese, u vody nebo na procházkách…