Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praha je i nadále devátým nejbohatším regionem Evropské Unie

Dle nedávného výzkumu statistického úřadu Eurostat si Praha i v roce 2015 udržela své postavení devátého nejbohatšího regionu v Evropské Unii. Praha tak předstihla města jako Vídeň či Stockholm a zařadila se mezi špičku evropských metropolí. Statistiku utvořili odborníci na základě výpočtu hrubého domácího produktu (HDP) na obyvatele města a zahrnuli do ní všechny regiony jednotlivých států.

První místo ve statistice nejbohatších regionů Evropské Unie obsadil Londýn, druhé Lucemburk a na třetím místě se umístil Brusel. Špatně nedopadla například ani sousední Bratislava, kterou autoři žebříčku zařadili na šestou příčku. Statistika nejbohatších měst vychází z výpočtu HDP, přičemž hrubý domácí produkt na obyvatele Prahy dosahoval v roce 2014 173 procent průměru Evropské Unie, tedy stejně jako v roce 2013.

Pracovníci ze statistického úřadu Eurostat používali při tvorbě žebříčku způsob dělení NUTS-2, ve kterém rozdělili české území do osmi regionů. Nejlépe se v Česku kromě Prahy umístil region Jihovýchod, jež dosáhnul 79 procent průměru Evropské Unie, následovaný regionem Střední Čechy se 77 procenty. Nejhůře z českého území dopadl region Severozápad se 63 procenty.

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.