Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praha je i nadále devátým nejbohatším regionem Evropské Unie

Dle nedávného výzkumu statistického úřadu Eurostat si Praha i v roce 2015 udržela své postavení devátého nejbohatšího regionu v Evropské Unii. Praha tak předstihla města jako Vídeň či Stockholm a zařadila se mezi špičku evropských metropolí. Statistiku utvořili odborníci na základě výpočtu hrubého domácího produktu (HDP) na obyvatele města a zahrnuli do ní všechny regiony jednotlivých států.

První místo ve statistice nejbohatších regionů Evropské Unie obsadil Londýn, druhé Lucemburk a na třetím místě se umístil Brusel. Špatně nedopadla například ani sousední Bratislava, kterou autoři žebříčku zařadili na šestou příčku. Statistika nejbohatších měst vychází z výpočtu HDP, přičemž hrubý domácí produkt na obyvatele Prahy dosahoval v roce 2014 173 procent průměru Evropské Unie, tedy stejně jako v roce 2013.

Pracovníci ze statistického úřadu Eurostat používali při tvorbě žebříčku způsob dělení NUTS-2, ve kterém rozdělili české území do osmi regionů. Nejlépe se v Česku kromě Prahy umístil region Jihovýchod, jež dosáhnul 79 procent průměru Evropské Unie, následovaný regionem Střední Čechy se 77 procenty. Nejhůře z českého území dopadl region Severozápad se 63 procenty.

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.