Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pozdě, ale přece. Pošta doručila dopis od vojáka po 76 letech

Ilustrační foto: Pixabay

Psaní od seržanta Johna Gonsalvese nakonec přece jen skončilo v rukou jeho milovaných. Dopis z roku 1945 adresovaný vojákově matce byl s velkým zpožděním doručen až vdově po válečném veteránovi. Té po letech od jeho smrti zpříjemnil Vánoce.

Tehdy 22letý John Goncalves pobýval na konci roku 1945 na základně v Německu. Své matce odpovídal na dopis s tím, že se těší, jak se již brzy vrátí do rodného státu Massechusetts. Kdy se mladý voják dostal zpět domů, není jasné, ale každopádně to stihl dříve než jeho psaní. To se podařilo doručit až po více než 76 letech, a to do rukou jeho vdovy, se kterou se však poznal až 5 let poté, co dopis napsal.

Angelina Gonsalvesová se před svými devadesátinami mohla těšit z toho, že jí rukopis zesnulého muže navodil pocit, jako by jí opět stál po boku. „To, že jsem si jej mohla přečíst, bylo úžasné,“ řekla CNN. „Je ve velmi dobrém stavu, až mě to překvapilo,“ dodala k zachovalé podobě dopisu. John v něm své matce psal o tom, jak jej potěšilo, že je doma vše v pořádku, a dodává, že stejně je tomu i na opačné straně oceánu. Stěžuje si však na mizernou kvalitu jídla a nevlídné počasí na základně Bad Orb, kde pobýval.

Proč trvalo doručení dopisu tak dlouho, není jasné. Ví se pouze, že byl na konci minulého roku nalezen v třídicím centru pittsburghské pošty. Zaměstnancům se povedlo dohledat adresu, na které jeho rodina pobývala, a dopátrali se i pozůstalých Johna Goncalvese. Ten zemřel ve věku 92 let v roce 2015. Jeho žena Angelina, která dopis dostala v polovině prosince, prohlásila, že měla pocit, jako by se na svátky vrátil zase zpět domů.

Zdroje: CNN, Boston 25 News

Související články

Zaručeně zlepší den

Chtěli byste žít ve městě bez aut? Nový výzkum přináší 12 praktických způsobů, jak auta v městech omezit

Lidé v Thajsku staví malé útulky pro toulavé psy

V pražské Kotvě se otevírá největší Retro muzeum v České republice. Zaměřuje se na 70. a 80. léta 20. století.

Jak zní černá díra? Poslechněte si její zvuk

Inspirativní rozhovor

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Přečtěte si rozhovor s Jakubem Gavorem, zakladatelem řemeslné zmrzlinárny Ještě Jednu. Určitě během čtení dostanete chuť na zmrzlinu! Co třeba tu s příchutí krupicové kaše či arašídového preclíku?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…