Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pozdě, ale přece. Pošta doručila dopis od vojáka po 76 letech

Ilustrační foto: Pixabay

Psaní od seržanta Johna Gonsalvese nakonec přece jen skončilo v rukou jeho milovaných. Dopis z roku 1945 adresovaný vojákově matce byl s velkým zpožděním doručen až vdově po válečném veteránovi. Té po letech od jeho smrti zpříjemnil Vánoce.

Tehdy 22letý John Goncalves pobýval na konci roku 1945 na základně v Německu. Své matce odpovídal na dopis s tím, že se těší, jak se již brzy vrátí do rodného státu Massechusetts. Kdy se mladý voják dostal zpět domů, není jasné, ale každopádně to stihl dříve než jeho psaní. To se podařilo doručit až po více než 76 letech, a to do rukou jeho vdovy, se kterou se však poznal až 5 let poté, co dopis napsal.

Angelina Gonsalvesová se před svými devadesátinami mohla těšit z toho, že jí rukopis zesnulého muže navodil pocit, jako by jí opět stál po boku. „To, že jsem si jej mohla přečíst, bylo úžasné,“ řekla CNN. „Je ve velmi dobrém stavu, až mě to překvapilo,“ dodala k zachovalé podobě dopisu. John v něm své matce psal o tom, jak jej potěšilo, že je doma vše v pořádku, a dodává, že stejně je tomu i na opačné straně oceánu. Stěžuje si však na mizernou kvalitu jídla a nevlídné počasí na základně Bad Orb, kde pobýval.

Proč trvalo doručení dopisu tak dlouho, není jasné. Ví se pouze, že byl na konci minulého roku nalezen v třídicím centru pittsburghské pošty. Zaměstnancům se povedlo dohledat adresu, na které jeho rodina pobývala, a dopátrali se i pozůstalých Johna Goncalvese. Ten zemřel ve věku 92 let v roce 2015. Jeho žena Angelina, která dopis dostala v polovině prosince, prohlásila, že měla pocit, jako by se na svátky vrátil zase zpět domů.

Zdroje: CNN, Boston 25 News

Související články

Zaručeně zlepší den

Bhútán hlásí navýšení počtu sněžných levhartů o 40 procent

Nahradí ChatGPT lékaře? Zvládl správně diagnostikovat nemoc

Všímáte si obličejů ve svém okolí? Pak asi překypujete láskou

Inspirace z knihovny: Udělejte si Pořádek v hlavě s Martinem Poliačikem

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…