Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pomozte nemocným dětem a Rozsviťte s námi Prahu již potřinácté

Zdroj fotografie:

Vánoce nemusí být jen svátky konzumu. V České republice funguje celá řada projektů, které lze podpořit a pod stromeček si tak nadělit dárek v podobě pocitu, že jsme pomohli dobré věci. Projekt Rozsviťte s námi Prahu, který se koná již třináctým rokem, patří mezi tyto iniciativy.

První ročník charitativní akce Hitrádia City se konal v roce 2007. Nápad je prostý – vypůjčit si tradiční vánoční strom na Staroměstském náměstí v Praze a jeho žárovky. Kdo má zájem, může vybranou žárovku „sponzorovat“ za cenu jedné DMS. Posléze může svou žárovku symbolicky rozsvítit i na webové stránce a zapsat se do seznamu dárců. Letošní ročník charitativního projektu vyvrcholí o prvním adventním víkendu v sobotu 30. listopadu u příležitosti rozsvěcení vánočního smrku v Praze na Staroměstském náměstí. Program zahájí v 10 hodin moderátoři Dobré ráno, Praho!, kteří tam předají šek s vybranou finanční částkou.

Vybrané peníze tentokrát poputují k onkologicky nemocným a dalším závažně nemocným dětem. Finance budou použity na jejich ozdravné pobyty u moře pod vedením lékařů a fyzioterapeutů. Každoročně díky projektu vycestuje až sto dětí, projekt je však finančně náročný. „Peníze půjdou na krytí nákladů spojených s pobytem, na letenky, ubytovaní. Jezdíme střídavě do Řecka či Turecka a není lehké vybrat destinaci, aby odpovídala našim představám. V roce 2020 se chystáme na Krétu,“ uvedl předseda rady spolku Sluneční paprsek doktor Pavel Boček, který pobyty organizuje.

V předchozích letech mířily vybrané peníze například hospitalizovaným dětem s nemocí motýlích křídel. „Rekordní částka 510 688 korun, kterou jsme vybrali v loňském roce, pomohla lidem s nemocí motýlích křídel získat kvalitní ošetřovací materiály na jejich křehkou a extrémně zranitelnou kůži,“ přiblížil výsledek z minulého roku konzultant programové divize Hitrádia City Martin Maďarka.

Sponzorovat žárovku nemusí výhradně Pražané, zapojit se může každý. Buď je možné zaslat DMS nebo využít QR kód. Dárci, kteří chtějí přispět větším obnosem peněz, mohou tak učinit převodem na bankovní účet. Více podrobností k platbám naleznete zde. Projekt Rozsviťte s námi Prahu je realizován pod záštitou obecně prospěšné společnosti Život dětem.

Zdroj: rozsvittesnamiprahu.cz

Zdroj fotky: pixabay.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.