Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pomozme vrátit lesům život. Díky novému českému projektu se může zapojit každý

Zdroj fotografií: Darujme.cz; Canva

Příroda nepočká. Lesům je potřeba pomoci tady a teď. Stromy zadržují v půdě vodu, zalesněná krajina přitahuje srážky, ochlazuje prostředí a přispívá k čistšímu ovzduší. Pomoc lesům je tedy v zájmu nás všech. Zapojit se do obnovy krajiny můžete i vy – například pomocí nového projektu Darujme stromečky lesu.

Nadace dřevo pro život pořádá unikátní sbírku. Prostřednictvím platformy darujme.cz vyzývá občany k příspěvku na zalesnění české krajiny. Zasazení jedné prostokořenné sazenice v rámci tohoto projektu stoji 25 korun. Cena zahrnuje nákup, výsadbu sazenice a koordinaci projektu. Zájemci mohou podpořit veřejně přístupné lesy u Dačic, Jíloviště u Prahy, Kunštátu u Blanska, Milešova či Nového Knína ve středních Čechách.

Cílem iniciativy je do konce roku vybrat jeden milion korun na zasazení 42 tisíc stromečků. Tím dojde k zalesnění sedmi hektarů nového lesa, protože na jeden hektar lesa je potřeba vysadit průměrně šest tisíc sazenic. Sbírku pořádá nezisková organizace Nadace dřevo pro život, která vznikla před 15 lety. Jejím posláním je zvyšovat zájem veřejnosti o les, dřevo a životní prostředí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Příznaky dlouhého covidu podle vědců do roka zmizí

Nejchytřejším psím plemenem je belgický ovčák malinois

Sčitatelé letos na krmítkách viděli více než půl milionu ptáků

Proč pravěcí lidé kreslili zvířata? Odpověď našel amatérský archeolog

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…