Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

První český Dům Ronalda McDonalda bude stát v Motole. Uleví rodinám nemocných dětí

Ilustrační foto: Freepik

Umožnit rodičům být svým vážně nemocným dětem nablízku a poskytovat jim psychickou oporu i během hospitalizace. To je poslání Nadace Ronalda McDonalda. Dům, který rodinám nabídne bezplatné ubytování přímo v areálu Fakultní nemocnice v Motole, vznikne po dvaceti letech plánování a hledání prostředků konečně i v České republice.

Nemoc dítěte je sama o sobě pro rodiny obrovskou zátěží. Dojíždění do specializovaných nemocnic a shánění dočasného ubytování je pak často finančně i psychicky neúnosné. Dům Ronalda McDonalda chce rodiny tohoto břemena zbavit. I lidem z druhého konce republiky zajistí pohodlné a kvalitní ubytování v bezprostřední blízkosti hospitalizovaných dětí. Nemusí se bát finančních obtíží, a naopak mohou načerpat síly a také sdílet své osudy s ostatními rodinami.

V Praze vznikne první český Dům Ronalda McDonalda. Foto: Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Areál Motolské nemocnice nebyl pro stavbu objektu vybrán náhodou. Právě zde je totiž největší onkologické a hematologické centrum pro děti. Dům s kapacitou 21 pokojů nabídne rodinám soukromé ubytování až pro čtyři lidi. Chybět nebude společný obývací pokoj pro setkávání, kuchyně s jídelnou nebo herna pro děti. Chod domu budou mít na starosti zaměstnanci nadačního fondu nebo dobrovolníci.

Na projekt a stavbu Domu Ronalda McDonalda se již nadačnímu fondu podařilo vybrat potřebné finance. Zájemci však mohou přispět na jeho vybavení a provoz, ať už prostřednictvím webových stránek nebo přímo v provozovnách světového fastfoodového řetězce. Oficiální otevření domu pro rodiny nemocných dětí je plánováno na druhou polovinu roku 2022.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový systém Škodovky upozorní auto na blížící se vlak

Příznaky dlouhého covidu podle vědců do roka zmizí

Ve Francii jsou od nového roku kondomy zdarma pro všechny od 18 do 25 let

Nejchytřejším psím plemenem je belgický ovčák malinois

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…