Pomoc pro lidi bez doma v době epidemie. Brno vyčlenilo nové lokality pro jejich ubytování

Zdroj fotografie: Canva

V Česku v době pandemie koronaviru nezapomínají ani na jednu z nejohroženějších skupin – lidi bez domova. Město Brno pro ně chce vyčlenit několik objektů. Část z nich by sloužila pro lidi bez přístřeší, kteří musí být v karanténě nebo jsou nakaženi, ale nepotřebují hospitalizaci.

Mezi vybraná místa by měla patřit ubytovna v Železniční ulici, bývalá věznice v ulici Cejl a židenické kasárny. V každé lokalitě by se přitom nemělo nacházet více než 40 až 50 osob. Město připraví objekty po technické stránce, přičemž o samotný provoz by se měly starat neziskové organizace. Cílem je zamezit shlukování lidí bez domova na ulicích. Mnohdy totiž nepoužívají ochranné pomůcky a riziko přenosu nákazy je tedy poměrně vysoké.

Lidem bez přístřeší se snaží pomoci i v pražské Troji, kde Arcidiecézní charita Praha ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy otevřela stanové městečko. Dotyční tam mohou přenocovat ve stanech, vysprchovat se a získat potraviny. Možnost může využít až 75 osob.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Více kroků = delší život? Vědci přinesli nová zjištění o chůzi

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura