Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Podpora zdravotníků zařadila vyšší rychlost. Studentský carsharing spojil síly s Červeným křížem

Uživatelé Uniqway najeli s vozy za rok 2020 přes 400 tisíc kilometrů. Foto: ČVUT

Provoz studentského carsharingu Uniqway nezastavila ani pandemie. Naopak. Projekt se spojil s Červeným křížem a poskytuje svá auta pro rozvoz zdravotníků z Prahy do okolních nemocnic. Dobrovolníky hledá mezi svými uživateli z univerzitního prostředí, kteří mohou věnovat svůj čas dobré věci.

Celoevropsky jedinečný projekt sdílení vozidel Uniqway vznikl v roce 2018. Společně jej založili studenti tří pražských univerzit – Českého vysokého učení technického, Vysoké školy ekonomické a České zemědělské univerzity. Ve vozovém parku mají 27 aut. Vozidlo je možné si vypůjčit a vrátit nejen u zmíněných univerzit a jejich kolejí, ale i v mnoha dalších zónách.

Ve snaze přiložit ruku k dílu v pomoci ohroženým skupinám nyní tým realizátorů projektu navázal spolupráci s neziskovou organizací Český červený kříž. Do dopravy zdravotníků z Prahy do okolních nemocnic se tak může zapojit kdokoliv. Stačí se přihlásit pomocí krátkého dotazníku na webu Uniqway.cz a zanechat zde své kontaktní údaje spolu s časovými možnostmi. Se zájemci se následně spojí zástupce Českého červeného kříže, který jim poskytne bližší informace a dohodne konkrétní termín výpomoci.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …