Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Podnikání během mateřské? Mladá žena uspěla na trhu s oblečením pro maminky

Originální oblečení ulehčuje maminkám nošení dětí, a navíc je i vkusné. Zdroj fotografií: archiv Rehany Ježkové

Děti inspirují. Podnikatelka Rehana Ježková nosila své děti v šátku, ale na trhu nenacházela žádné oblečení, které by se v takové situaci hodilo. S tím se ovšem mladá maminka nespokojila. A tak vytvořila svou vlastní kolekci pod názvem Angel Wings.

Podnikání bylo pro Rehanu Ježkovou velkou výzvou. Vůbec nic o něm nevěděla. „Musela jsem se s tím poprat. Ze začátku jsem dělala chyby jako každý začátečník. Nakupovala jsem moc draho, prodávala příliš levně, takže jsem skoro nic nevydělávala. Navíc jsem měla doma dvě malé děti, takže jsem se nemohla podnikání věnovat naplno. Pracovala jsem hlavně v noci,“ popisuje své začátky čtyřiatřicetiletá podnikatelka.

12169556_734217953389445_1087962024_oInvestovaný čas se však vyplatil a nyní má v produktové řadě přes deset různých výrobků. „Vytváříme oblečení, které mohou maminky používat v období těhotenství, pokud nosí dítě na břiše, na zádech, v tandemu nebo jdou bez dítěte. Hodně nám záleží na vzhledu i na kvalitě,“ přibližuje své podnikání Ježková, která do budoucna plánuje rozšířit sortiment i pro nosící tatínky. Ti si zatím mohou zakoupit pouze jednu softshellovou bundu.

Návrhy vytváří sama. „Se skicou přicházím za svou technoložkou. Probereme to spolu, ona výrobek navzoruje a pak přichází doba dlouhých diskuzí, úprav a zkoušení, než se mé nápady shodnou s technickým řešením. Naštěstí máme obě hodně podobný vkus, takže to jde celkem rychle. Ona pak rozfázuje celý proces výroby. Například jeden zimní kabát se skládá ze sto padesáti dílů a třiceti komponentů jako jsou zipy, patenty či lemovací gumičky,“ přibližuje proces výroby mladá podnikatelka.

Na práci ji nejvíce baví, že jí pod rukama stále něco vzniká a že je každý den nový a pokaždé jiný. „Baví mě přijímat výzvy. A je nesmírně obohacující vidět celý proces od první čárky na papír až po zpětnou vazbu od spokojených zákazníků,“ popisuje Ježková, kterou při cestě za vlastním podnikáním nejvíce podpořili její rodiče. „Táta mi dával cenné rady a především mi věřil, že to zvládnu,“ říká podnikatelka, která si v práci cení každého ze svých deseti zaměstnanců. Bez nich by měla podle svých slov jen prázdné zdi.

11660020_680989028712338_1498786999_oDo budoucna si zatím žádné konkrétní cíle nedává. „Nechávám věci plynout, teď se snažím sehnat větší výrobní prostory a najmout více švadlen, abychom byli schopni rychleji pokrývat rostoucí poptávku po našich výrobcích. Ráda bych rozšířila produktovou řadu o pár elegantních kousků,“ svěřuje se podnikatelka. Podnikání pro ni ale nebylo vždy lehké. „Rok 2012 byl pro mě velký těžký. Končila mi mateřská, rozváděla jsem se a podnikání mi nevydělávalo. Musela jsem se odrazit ode dna a úplně změnit přístup. To se mi nakonec povedlo. Nevrátila bych ani jednu minutu. Věřím, že vše je jak má být a bez zkušeností se nikam neposuneme,“ uzavírá Ježková.

Související články

Zaručeně zlepší den

Probiotika pomohou vinicím vyčerpaným suchem

Dinosauři rozhodně prožili mrazivé zimy

Náplast, která zaznamená stav vašich orgánů. Seznamte se s novinkou na poli medicíny

Jak sekat trávu efektivně a zároveň ohleduplně k přírodě?

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…