Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Poděkujme zdravotníkům, kteří bojují za naše životy. Veřejnost se může zapojit do Dnů vděčnosti

Ilustrační foto: Freepik

Symbolicky vyjádřit uznání zdravotníkům v dnešní nelehké době mohou lidé v takzvaných Dnech vděčnosti zdravotníkům, které probíhají od 13. do 19. prosince. Díky patří všem, kteří s výjimečným nasazením bojují proti pandemii covidu-19.

Nesmírně obdivuji zdravotníky a další pomáhající profese za jejich nasazení v boji o naše životy. Obdivuji je nejen za jejich fyzickou pomoc, ale v poslední době zejména za tu mentální,“ uvedla předsedkyně Unie center pro rodinu a komunitu Edita Kozinová.

Společně s Rodinným svazem ČR a Sítí pro rodinu se zástupci Unie rozhodli vzepřít aktuální vlně agrese vůči zdravotníkům. Vznikla tak sedmidenní akce, při které může veřejnost symbolicky projevit vděk lékařům, sestrám, záchranným složkám, ošetřovatelům, sociálním pracovníkům i učitelům. Lidé mohou vyjádřit úctu připevněním náplastí se srdíčkem na své oblečení, přípravou vzkazů a obrázků pro zdravotníky nebo předáním malých pozorností nemocnicím a ústavům.

Dny patří těm, kdo nehledí na své pohodlí a slouží bez rozdílu všem potřebným. Mnohdy vidí zbytečně zmařené životy a přes všechno úsilí jsou těmi poraženými. Proto jim vyjadřujeme velké díky: Jste pro nás darem!“ uvedl předseda Rodinného svazu ČR Jan Zajíček.

Zdroj: Rodinný svaz ČR

Související články

Zaručeně zlepší den

Dvě nejnavštěvovanější země světa jsou v Evropě

Proč pravěcí lidé kreslili zvířata? Odpověď našel amatérský archeolog

Dánové se už nemusí bát loupeží. Může za to absence hotovosti

Do práce na kole, pěšky nebo poklusem: postavte se výzvě

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to

Čtyřicítka děsí mnoho žen. Jedná se o pomyslný milník, jehož dosažení však nemusí znamenat nic…