Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Poděkujme zdravotníkům, kteří bojují za naše životy. Veřejnost se může zapojit do Dnů vděčnosti

Ilustrační foto: Freepik

Symbolicky vyjádřit uznání zdravotníkům v dnešní nelehké době mohou lidé v takzvaných Dnech vděčnosti zdravotníkům, které probíhají od 13. do 19. prosince. Díky patří všem, kteří s výjimečným nasazením bojují proti pandemii covidu-19.

Nesmírně obdivuji zdravotníky a další pomáhající profese za jejich nasazení v boji o naše životy. Obdivuji je nejen za jejich fyzickou pomoc, ale v poslední době zejména za tu mentální,“ uvedla předsedkyně Unie center pro rodinu a komunitu Edita Kozinová.

Společně s Rodinným svazem ČR a Sítí pro rodinu se zástupci Unie rozhodli vzepřít aktuální vlně agrese vůči zdravotníkům. Vznikla tak sedmidenní akce, při které může veřejnost symbolicky projevit vděk lékařům, sestrám, záchranným složkám, ošetřovatelům, sociálním pracovníkům i učitelům. Lidé mohou vyjádřit úctu připevněním náplastí se srdíčkem na své oblečení, přípravou vzkazů a obrázků pro zdravotníky nebo předáním malých pozorností nemocnicím a ústavům.

Dny patří těm, kdo nehledí na své pohodlí a slouží bez rozdílu všem potřebným. Mnohdy vidí zbytečně zmařené životy a přes všechno úsilí jsou těmi poraženými. Proto jim vyjadřujeme velké díky: Jste pro nás darem!“ uvedl předseda Rodinného svazu ČR Jan Zajíček.

Zdroj: Rodinný svaz ČR

Související články

Zaručeně zlepší den

Vyzkoušejte chlorellu – zelenou superpotravinu, která přijde vhod nejen vegetariánům

Jeden z nejrychlejších superpočítačů na světě už mohou využívat i Češi

Česko má zápis v Guinnessově knize rekordů. Čím ve světě vynikáme?

Mládě největšího tura na světě odchovali poprvé v Česku. Jak vypadá?

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…