Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Plzeň pořádá pro seniory kurzy k oživení řidičských dovedností

Zdroj fotografie: Unsplash

Počet seniorů za volantem roste stejně jako jejich věk. Přitom někteří z nich od získání řidičského oprávnění neprošli žádným dalším intenzivním proškolením. Právě proto se v Plzni rozeběhl cyklus Prostě pořád řídím, který pomáhá tamním seniorům osvěžit si řidičské znalosti i dovednosti.

„Nikdo netvrdí, že řidiči senioři jsou horšími řidiči než řidiči o generaci nebo dvě mladší. Problém je v neúprosném stárnutí, kdy slábne člověku zrak, sluch a zpomalují se reakce. Ruku v ruce s tím jde i zvýšená hustota provozu, modernější a rychlejší vozy, a z pohledu seniorů turbulentní změny v předpisech,“ vysvětluje vedoucí odboru sociálních služeb Alena Hynková. Podle průzkumů jsou nejproblematičtější situace, kdy se na silnici vyskytne náhlá změna nebo neočekávaná situace. Právě v takových chvílích reagují starší řidiči o poznání pomaleji.

Plzeňský projekt má teoretickou i praktickou část. Praktické jízdy už mají účastníci za sebou, nyní probíhá teoretická pasáž. V ní se řidiči a řidičky seznámí se změnami a novinkami v pravidlech silničního provozu. Díky maximální kapacitě dvanácti účastníků je zajištěn individuální přístup, pro řidiče nad 60 let je navíc kurz zdarma.

Související články

Zaručeně zlepší den

Očista těla funguje a doporučil bych ji každému říká zakladatel čajů Detoxito

Švédská společnost představuje první airbagové džíny na světě

Nepracujte příliš, vyzývá indická firma své zaměstnance a hlídá, aby odpočívali

Nejstarší hebrejská bible zamíří do dražby

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…